15:30
HDI Aréna Hannover

Hannover 96 – FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na zápas 31.kola Bundesligy, ktorý je zároveň generálkou na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov proti Realu Madrid, nastupujeme v Hannoveri v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Mai, Boateng, Bernat – Süle – Robben, Rudy, James, Thiago – Wagner.

12min – na Rafinhou center pred bránku si nabehne Thiago, hlavou ale pošle loptu nad bránku.
14min – Jamesova strela spoza šestnástky tesne minie bránku domácich.
1žmin – James odcentruje a Wagner hlavou pošle loptu na bránku, domáci brankár loptu reflexívne vyráža.
17min – Süleho gólovú strelu spoza šestnástky vyráža brankár Tschauner.
26min – strelu Fullkruga v poslednej chvíli zblokuje Bernat.
28min – Ulreich krásnym reflexívnym zákrokom na roh vyráža gólovú teč Hubersa.
29min – Bernat odcentruje na Wagnera, ktorý pošle gólovú hlavičku presne do miest kde stojí domáci brankár Tschauner, ten tak loptu vyráža.
42min – domáca obrana odvráti centrovanú loptu iba ku Thiagovi, ktorého gólovú strelu vyráža do bezpečia domáci brankár.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 3 minúty.
45+2min – Robben posiela spätnú prihrávku na Süleho, ktorý napáli loptu tesne nad bránku.
45+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame kapitána Robbena za Müllera, ktorý bude v 2.polčase kapitánom nášho mužstva.
49min – Müllerova krížna strela míňa domácu bránku.
57min – 0 : 1 Bernatova spätná prihrávka nájde v šestnástke Müllera, ktorý z prvej prestrelí brankára Tschaunera.
64min – domáci striedajú Harnika za Sarenren-Bazeeho.
67min – striedame Wagnera za Lewandowského.
69min – domáci striedajú Bakalorza za Fossuma.
72min – striedame Jamesa za Martíneza.
73min – 0 : 2 na rohový kop Rudyho najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavou prekonáva domáceho brankára.
81min – domáci striedajú Schweglera za Maiera.
86min – Sorg vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
89min – 0 : 3 Bernat odcentruje na Müllera, ktorý pošle spätnú prihrávku na Rudyho a ten z prvej sklepne loptu do bránky.
90min – hlavný rozhodca Petersen odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Odohrali sme veľmi, veľmi dobrý zápas. Dnes to bolo skvelé. Suverénne. Hrali sme dobrý futbal. Bolo to naozaj zábavné sledovať to.“

Jupp Heynckes: „Sme veľmi spokojní. Celkovo sme hrali výborný futbal. Tím hrá dobre, bez ohľadu na to, kto hrá, bez ohľadu na to, na akej pozícii. Je dôležité, aby sme zostali vo forme. Ak máte pred zápasom Ligy majstrov, vždy je dôležité vyhrávať v domácej lige.“

Niklas Süle: „Urobili sme to veľmi, veľmi dobre od prvej minúty. Nesmieme zabudnúť, že v stredu máme nesmierne dôležitý zápas. Dnes to ale bolo veľmi dobré.“

André Breitenreiter (tréner Hannover 96): „Snažili sme sa prenasledovať súpera a agresívne tlačiť. Nevyužili sme naše dve obrovské príležitosti. Gól na 0 : 1 sme inkasovali príliš ľahko. Potom Bayern ukázal vysokú účinnosť, sú vo výbornej forme. Neexistuje žiadny tím A, B alebo C. Sú úžasný od čísla 1 až po 30.“