15:30
HDI Aréna Hannover

Hannover 96 – FC Bayern

0 : 4 (0 : 2)

Na zápas 15.kola Bundesligy nastupujeme v Hannoveri v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

2min – 0 : 1 po rýchlom a dlhom vhadzovaní Alabu do šestnástky sa k loptu na bránkovej čiare dostane Müller, ktorý sa prekopne a loptu ešte obranným zákrokom predĺži Felipe ku Kimmichovi, ktorý z hranice šestnástky prekonáva domáceho brankára.
10min – Lewandowskim tečovaná lopta končí tesne nad bránkou.
13min – Felipe vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
20min – Goretzka prepasíruje loptu na Müllera, ten ale z hranice šestnástky nepochopiteľne prekopne bránku.
22min – Alabova strela spoza šestnástky mieri nad bránku.
23min – Goretzkova strela z hranice šestnástky letí nad bránku.
27min – Goretzkovu strelu pohodlne vyráža brankár Esser.
28min – Lewandowski prihráva loptu Gnabrymu, na jeho spätnú prihrávku ale nedosiahne.
29min – 0 : 2 po rohovom kope Kimmicha odhlavičkuje domáci Weydandt loptu iba ku Alabovi, ktorý nechyteľnou strelou z hranice šestnástky zvyšuje skóre.
38min – Gnabryho strelu spoza šestnástky brankár Esser bezpečne chytá.
42min – Lewandowski namiesto prihrávky na osamoteného Müllera volí strelu na bránku, ktorú domáca obrana zblokuje.
44min – center Haraguchiho posiela Weydant hlavou vedľa našej bránky.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Felipeho za Mainu.
53min – 0 : 3 Kimmichovu spätnú prihrávku Gnabry na druhý pokus prepasíruje cez Wimmera do bránky.
54min – Gnabryho gólovú strelu domáci brankár vyráža, Lewandowského dorážku zblokuje kapitán domácich Anton na roh.
57min – Thiago odcentruje roh na Müllera, ktorého hlavičku vyráža brankár Esser nad bránku. Následný rohový kop Kimmicha pošle Süle strelou z prvej nad bránku.
62min – 0 : 4 Coman odcentruje na Müllera, ktorého gólovú strelu vyráža domáci brankár iba ku Kimmichovi, ktorého následný center usmerní osamotený Lewandowski do bránky.
63min – domáci striedajú Asana za Musliju.
64min – Lewandowski tiesnený Wimmerom trafí strelou iba domáceho brankára.
70min – Süleho strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár.
73min – obe mužstvá striedajú. Naši Comana za Sanchesa, domáci Füllkruga za Eleza a následne opäť naši Alabu za Rafinhu.
74min – strela Haraguchiho letí nepresne vedľa našej bránky.
77min – Kimmichov rohový kop pošle Lewandowski hlavou nad bránku.
78min – striedame Müllera za Wagnera.
85min – Lewandowského strela letí nad bránku domácich.
86min – Gnabryho spätnú prihrávku tečuje Wagner tesne vedľa bránky.
90min – Lewandowski v 100% šanci trafí iba bočnú sieť. Následne hlavný rozhodca Storks odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Tím hral dnes veľmi dobre celých 90 minút a vytvoril veľa šancí. 4: 0 je stále príliš málo, mali sme tri alebo štyri ďalšie 100 percentné šance. Bolo pekné, že tím po veľmi náročnom zápase v Amsterdame zobral tento zápas znova vážne, urobil svoju prácu a bol dominantný. V posledných pár zápasoch sme hrali dobre. Spôsob, akým každý hral bol dnes veľmi dobrý. Bol to najlepší výkon sezóny a chcel by som za to chlapcov pochváliť.“

David Alaba: „Plánujeme hrať futbal od začiatku, hrať našu hru a baviť sa. To sme v prvej polovici urobili a bavili sme sa futbalom. Chceme sa starať iba o seba a odohrať úspešné zápasy. Teraz sme vyhrali posledné tri zápasy v Bundeslige a sme na dobrej ceste.“

Thomas Müller: „V retrospektíve existovali hry, kde sme mali viac problémov. Zvlášť dnes proti lopte sme nič nepovolili. Boli sme vždy na súperovi a nenechali mu oslobodzovacie odkopy a protiútoky. Takže takto chceme hrať. Samozrejme, že nemôžete vždy ovládať hru na sto percent. Ale dnes to bola náš najlepší zápas.“

André Breitenreiter (tréner Hannover 96): „Táto porážka je príliš vysoká. Hlavne prvý gól bol príliš jednoduchý, skoré vedenie dalo Bayernu krídla. Sú v špičkovej forme, ale my sme sa bránili príliš málo.“

Pirmin Schwegler (Hannover 96): „Bayern bol dnes v plnom rozsahu. Lamborghini vs. Trabant. Vždy sú to výroky, že sa musíte aspoň dostať do zápasu, ale nedostali sme sa tam, bolo to príliš rýchle. Nemali sme šancu – nula!“