20:30
Olympiastadion Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

2 : 0 (2 : 0)

Na šláger 6.kola Bundesligy sme v hlavnom meste nastúpili proti Herthe BSC v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Thiago – Robben, Sanches, James, Ribéry – Lewandowski.

14min – po rohovom kope Jamesa hlavičkuje Boateng tesne vedľa bránky.
18min – Ribéry vnikne do šestnástky, odcentruje na Lewandowského, ktorý hlavou pošle loptu vedľa domácej bránky.
21min – Kimmichov prízemný center chytá brankár Kraft.
22min – 1 : 0 Duda odcentruje na Ibiševiča, ktorého hlavičku Neuer vyráža iba ku Kalouovi, toho fauluje Boateng a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Ibiševič bezpečne premení, keď pošle loptu na opačnú stranu ako sa hodí Manuel Neuer.
25min – nádejnú strelu oprie Kimmich o Ribéryho a tak lopta končí v bočnej sieti.
31min – Süle pred Lazarom odkopáva loptu na roh. Po rohovom kope hlavičkuje Stark nad bránku.
39min – Robben z päťky nepochopiteľne prekopne domácu bránku.
40min – Ibiševič vidí za faul na Thiaga žltú kartu.
43min – James pristaví loptu pre Lewandowského, ten preváha dobrú streleckú pozíciu.
44min – 2 : 0 Lazaro vnikne do šestnástky, pošle spätnú prihrávku na Dudu, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno prekonáva Neuera.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

48min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Kaloua.
52min – striedame Robbena za Müllera. Alabova strela letí tesne vedľa bránky.
53min – domáci striedajú Ibiševiča za Selkeho.
54min – Müller hlavou predĺži loptu na Lewandowského, ten ale v páde loptu zle trafí.
63min – striedame Sanchesa za Gnabryho.
64min – Kimmichov rohový kop vyráža domáci brankár rukou reflexívne pred dobiehajúcimi Lewandowskim a Jamesom.
70min – Alabov ďalekonosný priamy kop letí vysoko nad bránku. Domáci striedajú Kaloua za za Leckieho.
72min – striedame Jamesa za Wagnera.
75min – Ribéryho center pošle Gnabry z prvej vedľa bránky.
77min – na Boatengov center do šestnástky Müller vo výskoku nedosiahne.
79min – Ribéryho zblokovaná strela končí vedľa bránky. Lewandowského hlavička trafí nohy domáceho brankára.
82min – Gnabryho strela letí vedľa bránky.
85min – Süleho ďalekonosná strela letí vysoko nad domácu bránku.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – domáci striedajú Dilrosuna za Jastrzembskiho. Dilrosun ešte počas schádzania z ihriska vidí za zdržovanie žltú kartu.
90+4min – Duda vidí žltú kartu za faul na Kimmicha. Následne hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Premieňanie šancí je jedným z dôvodov, prečo sme prehrali. Za to sme dovolili dva góly, ktoré sa nesmú stať. Penalta sa nesmie stať, pri druhom góle sme urobili taktickú chybu. Ak urobíte chyby, bude za to potrestaný. Takto je to na tejto úrovni. Napriek tomu sme odohrali slušný zápas. Je ťažké nájsť odôvodnenie. To sa stane. Tí, ktorí poznajú Bayern, vedia, že keď sa nedarí a že urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní.“

Manuel Neuer: „V prvom polčase sme neboli stopercentní, v druhej polovici sme už hrali trochu inak. Museli ste vidieť, že naozaj chceme vyhrať zápas. Samozrejme je to otázka využitia príležitostí. Stačí, aby ste tieto veci urobili dobre, tak to vo futbale je. Dnes to chýbalo. V polčase sme boli optimistickí, že ak dáme prvý gól na začiatku polčasu, máme ešte možnosť uhrať dobrý výsledok.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Som veľmi spokojný. Bolo to len o disciplíne. Trik je dobre hrať futbal a dobre sa vyrovnať s vlastným držaním lopty proti Bayernu. To sme dnes ukázali. Strelili sme pekné góly. Nakoniec sme sa aj tak dostali pod tlak Bayernu, to sú všetko hráči svetovej úrovne. Myslím, že sme si dnes zaslúžili vyhrať.“

Thomas Kraft (Hertha BSC): „Dnes som sa tešil na zápas. Odohrali sme neuveriteľný zápas a zaslúžili sme si víťazstvo. Proti Bayernu ste pod tlakom a tak to bolo aj dnes najmä posledných 20 minút. To je normálne.“