21:00
Anfield Liverpool

Liverpool FC – FC Bayern

0 : 0

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme na Anfield road proti Liverpool FC v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Martínez – Gnabry, James, Coman – Lewandowski.

12min – Slahovu strelu z prvej Neuer chytá.
13min – Kimmichov center tečuje na vlastnú bránku Keita, lopta ale trafí iba brankára Alissona. Následne Keita zblokuje strelu Kimmicha.
16min – Maného strela minie našu bránku.
17min – Coman strela trafí iba bočnú sieť.
24min – Alaba podbehne centrovanú loptu Alexandra-Arnolda, Salah ale hlavičkou pošle loptu vedľa bránky.
27min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Maného a v odvete v Mníchove bude nútene pauzovať.
33min – Keitovu strelu zblokuje Süle, dorážka Maného končí vedľa našej bránky.
37min – Gnabryho strelu vyráža domáci brankár na roh.
40min – Firminova spätná prihrávka si nájde Matipa, jeho strela ale minie bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Firminovu strelu Neuer chytá a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

53min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Keitom, penalta sa ale nepíska.
59min – Gnabryho strela spoza šestnástky letí tesne nad bránku.
76min – Gnabryho strela letí nad bránku. Následne domáci striedajú Keitu za Milnera a Firmina za Origiho.
79min – Jamesova veľmi nepresná strela míňa domácu bránku.
81min – Origiho ďalekonosná strela letí vysoko nad bránku. Následne striedame Comana za Ribéryho.
88min – striedame Jamesa za Sanchesa.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – striedame Gnabryho za Rafinhu.
90+4min – taliansky hlavný rozhodca Rocchi odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Byť tu v Liverpoole je skvelé. Takticky, fyzicky a psychicky sme pracovali veľmi dobre. Každý pracoval pre každého. To je prístup. Nie je to jednoduché, ale dnes sme dosiahli náš cieľ. Ak sa všetci sústredia, budete odmenení.“

Hasan Salihamidžič: „Hrali sme dobre. Chlapci sa dostali do hry, boli sústredení. Možno jeden alebo dvakrát sme mohli byť schopní hrať ešte viac dopredu, aby sme si vytvorili príležitosti. Ak urobíte malé chyby, na tejto úrovni budú potrestané. Defenzívne tím hral naozaj v pohode. Teraz ideme ďalej. Sme šťastní a spokojní s výsledkom, ale nie sme v eufórii. Celý tímový výkon bol skvelý.“

Manuel Neuer: „Samozrejme sme vedeli, na koho sme narazili. Liverpool má ofenzívne rýchlych hráčov. Pracovali sme dobre a stále sme boli kompaktní. Chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok. Škoda, že máme nulu aj smerom dopredu. Vždy je dobré nedostať gól, ale možno sme mali jednu alebo dve šance aj vpredu. Východiskový bod nie je zlý. Ak by ste nám povedali pred zápasom, že to bude 0 : 0, brali by sme to.“

Javier Martínez: „Hrať v Anfield je sen. Som spokojný s výkonom tímu a tiež s mojim výkonnom. Ale hrá sa 180 minút a v Mníchove je druhé kolo. Zatiaľ sa nič nedeje. Musíme do toho dať všetko v Mníchove a vyhrať. Hrali sme na nulu proti silnému súperovi, môžeme byť spokojní.“

Mats Hummels: „Môžeme byť spokojní s tým, čo sme odohrali. Hrali sme disciplinovane a implementovali požiadavky trénera. Dnes to bolo o vyradení silných stránok súpera. Robili sme vynikajúcu prácu. Chceli sme dostať tempo troch hrotových útočníkov z hry. Teraz vidím šancu 50:50. Doma musíme vyhrať. Situácia je v poriadku. Už by sme to urobili predtým. Žiadny tím nemá rád prísť hrať do Mníchova.“

Jürgen Klopp (tréner, Liverpool FC): „Nie je to výsledok snov, ale môžeme s tým pracovať. Bayern pracoval veľmi koncentrovane a urobil náš život ťažkým. Ale sa sami sme si to skomplikovali a často nechávali poslednú loptu na nohách Bayernu. Obranná línia Bayernu hrala veľmi dobre. Oba tímy hrali veľa dozadu a čakali na chybu. Teraz je to 0 : 0 a môžeme znovu hrať.“

Joel Matip (Liverpool FC): „Bayern je skvelý tím a jeden z najlepších v Európe. Nie všetko nám dnes fungovalo. Ale neinkasovali sme a pozitívne sa pozeráme na odvetu. Samozrejme, že sme chceli vyhrať. Všetko je otvorené a nie je to pre nás zlá východisková pozícia. Obidva tímy si vytvorili príležitosti.“