16/09/2015
20:45

Olympiakos Pireus – FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na prvý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2015/2016, ktorým je zápas na ihrisku Olympiacosu Pireusu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Alaba, Bernat – Alonso – Thiago, Vidal – Müller, Lewandowski, Costa.

5min – Kasami vidí žltú kartu za faul na Müllera.

8min – Kasamiho hlavičku chytá Manuel Neuer.

11min – Domínguezovu prihrávku pred bránku chytá Neuer.

20min – slabú hlavičku osamoteného Ideyeho chytá Neuer.

23min – Cambiasso vidí žltú kartu za protesty, keď sa mu nepáči neodpískanie Alonsovho faulu.

25min – Elabdellaoui vidí žltú kartu za faul na Costu. Následný priamy kop pošle Alonso na hlavu Lewandowského, jeho zakončenie z bránkovej čiary vykopáva Ideye.

27min – Alonsova strela po prihrávke Müllera letí tesne vedľa bránky.

34min – Müller si zasekne Elabdellaouiho, prihráva Costovi, jeho strelu chytá brankár Roberto.

35min – Costa prihráva pred bránku na Lewandowského, ktorého gólovú strelu reflexívne vyráža domáci brankár.

36min – hlavičku Lewandowského chytá domáci brankár.

37min – Thiagovu strelu zblokuje obranca domácich. Bernatova strela letí vysoko nad bránku.

40min – po rohovom kope chytá hlavičku domáceho hráča Manuel Neuer.

43min – Alonsova ďalekonosná strela míňa bránku.

45min – Müller vidí žltú kartu za faul na Masuaku.

47min – Vidalova strela letí tesne vedľa bránky.

50min – Müllerova strela halfvolejom končí vedľa bránky.

52min – 0 : 1 Müller napriahne a jeho strela na prekvapenie všetkých končí v sieti domácej bránky. Či chcel Thomas centrovať či strieľať, vie pravdepodobne iba on sám.

56min – Neuer vyráža gólovú strelu Ideyeho smerujúcu pod brvno.

59min – Lewandowského strieda Coman.

61min – Domíngueza strieda Hernáni.

66min – Cambiassa strieda Fortounis.

67min – Thiagova strela letí vysoko nad bránku.

68min – Müllerovu strelu zblokuje Da Costa, následnú Thomasovu gólovú dorážku vyráža pekným zákrokom domáci brankár.

76min – Alonsa strieda Kimmich.

78min – Vidala strieda Götze.

82min – Parda strieda Sebá.

83min – Salino po chybe Alabu sám zoči-voči Neuerovi trafí iba bočnú sieť.

86min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Fortounisa.

89min – 0 : 2 Comanova spätná prihrávka si nájde Götzeho a ten prestrelí brankára domácich.

90+1min – 0 : 3 Comana fauluje Masuaku na hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Thomas Müller bezpečne premení.

90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Prvý zápas Ligy majstrov v základnej skupine je vždy ťažký. Olympiakos od apríla neprehral a vyhral posledných šesť domácich zápasov Ligy majstrovy. Hru sme úplne ovládli, nepustili sme domácich takmer do žiadnej šance a vytvorili sme si dostatok príležitostí. Po druhom góle Maria, to už bolo jednoduchšie. Gratulujem mojim hráčom. Je to prvý krok, ale som veľmi, veľmi šťastný.“

Philipp Lahm: „V defenzívne sme hrali dobre a sotva sme pustili súpera do šance do prestávky. To je dôležité proti takémuto tímu. Odviedli sme dnes veľmi, veľmi dobrú prácu. Atmosféra bola fantastická, pekné. Vzhľadom k tomu sme chceli hrať futbal. Myslím si, že sme dnes zvíťazili ako tím.“

Thomas Müller: „Lopta sa mi pri góle na 0 : 1 trochu pošmykla, to musím byť úprimný. Bolo to trochu šťastné a pre nás veľmi dôležité. Dnes sme sa všetci dostávali dopredu trochu ťažšie, pretože Pireus brutálne úzko upchával stred. Nebol to ľahký zápas. Pireus v posledných šiestich domácich zápasoch vyhral. Celkovo sme ovládli hru. Sme radi, že sme získali tri body. Prvá výhra je vždy veľmi dôležitá.“

David Alaba: „Vedeli sme, že budeme hrať proti veľmi dobrému tímu v defenzíve a že budeme potrebovať trpezlivosť. Nebol to ľahký zápas pred týmto davom. Museli sme ísť do hry zozadu. Myslím ale, že sme odviedli dobrú prácu.“