20:45
Parc des Princes Paris

Paris Saint-Germain – FC Bayern

3 : 0 (2 : 0)

Na zápas 2.kola skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme v Paríži proti PSG v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Martínez, Alaba – Vidal, Tolisso, Thiago – Müller, James – Lewandowski.

2min – 1 : 0 Neymar po individuálnej akcii prihráva osamotenému Alvesovi a ten prestrelí Svena Ulreicha.
12min – Kimmich odcentruje rohový kop na Müllera a ten z prvej pošle loptu vedľa bránky.
19min – Lewandowski prihráva Martínezovi, jeho gólovú strelu spoza šestnástky domáci brankár Areola vyráža.
20min – Jamesova domácim stopérom tečovaná strela končí vedľa bránky. Rohový kop ale po rozhodnutí rozhodcov nekopeme.
22min – Lewandowského hlavičku po Alabovom centri pohodlne chytá domáci brankár.
23min – Kimmich vidí žltú kartu po faule na Rabiota.
27min – Cavaniho strela letí tesne vedľa našej bránky.
31min – 2 : 0 Lewandowského strela spoza šestnástky mieri do náručia brankára Areolu. Z následného protiútoku domáci zvyšujú skóre, keď Alves prihráva Cavanimu a ten z hranice šestnástky umiestenou strelou prekonáva Ulreicha.
37min – Cavani sa ocitne zoči-voči Ulreichovi, ten jeho strelu nohou vyráža.
45min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Neymara a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčas.

46min – cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Na ihrisko prichádza na miesto Jamesa Coman a na miesto Tolissa Rudy.
50min – Martínez hlavičkuje, loptu z bránkovej čiary odhlavičkuje Silva. Pri protiútoku sa do zakončenia dostáva Neymar, jeho strela ale minie bránku.
53min – po rohovom kope letí Süleho hlavička nad bránku.
54min – Neymarova strela z hranice šestnástky minie bránku.
57min – Rudyho strelu vyráža domáci brankár a rovnako si poradí aj s následnou strelou Comana.
60min – Neymarov priamy kop asi z 30 metrov pohodlne chytá brankár Ulreich. Thiago vidí žltú kartu za hraniu rukou na zemi.
63min – 3 : 0 Mbappé sa pohrá s našou obranou, jeho strelu zastaví Martínez, lopta sa od neho ale odrazí k Neymarovi a ten ju pohodlne pošle do bránky.
67min – po Lewandowského prihrávke dáva Vidal gól, pri ktorom mu ale postranný rozhodca odmáva ofsajd a gól tak neplatí.
69min – Müllera strieda Robben.
73min – Verratti vidí žltú kartu za Comana.
78min – Rudy vidí žltú kartu za faul na Neymara.
79min – domáci striedajú Mbappého za Di Maríu.
80min – Cavaniho priamy kop končí tesne nad našou bránkou.
86min – domáci striedajú Mottu za Lo Celsa.
88min – Comanovu gólovú strelu vyráža brankár Areola.
89min – domáci striedajú Verrattiho za Draxlera.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – španielsky hlavný rozhodca Lahoz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Začali sme zle. Po rýchlom góle sme museli úplne zmeniť našu stratégiu. Museli sme získať kontrolu a mali sme tiež šancu. Ale streliť gól nebolo také ľahké. To bol problém. Nemali sme správnu rovnováhu, protiútok bol príliš silný.“

Niklas Süle: „Boli sme dobre pripravení, mali sme veľmi dobrý tréningový týždeň a urobili sme si veľa plánov. Potom sa ale pred úchvatnou kulisou proti špičkovému tímu rýchlo prehrávate 0 : 1. Myslím, že sme nehrali zle. V prvom polčase sme boli lepší tím, ale nemali sme šťastie. Vedeli sme, že Paríž má skvelý tím, ale tak ľahko nemôžeme dostať rýchly gól. To bolo smrteľné a potom to bolo samozrejme ťažké.“

Thomas Müller: „Ani nie po minúte a pol sme inkasovali, čo určite nebol náš plán. Potom nás nechali hrať. Neviem, či to bol ich plán dať nám toľko priestoru a rohových kopov. Nepodarilo sa nám však primerane využiť tieto voľné priestory. Pre strelcov to bolo ťažké.“

Arjen Robben: „Urobili sme si veľa plánov. Pred zápasom sme boli pozitívni. Bohužiaľ sme nestrelili gól. Neviem, koľko striel a rohov sme mali, ale vedeli sme, že ich protiútoky sú nebezpečné. Navyše boli veľmi účinné a dosiahli tri góly. Musíme držať spolu.“

Joshua Kimmich: „Taký skorý gól je najhoršia vec, ktorá sa môže stať. Potom sme boli v hre a Paríž bol pasívny. Nepodarilo sa nám ale streliť gól. DO ďalších zápasov musíme niečo myslieť.“

Edinson Cavani (útočník Paríž Saint-Germain): „FC Bayern ukázal dobrú hru a mali sme isté ťažkosti. Rozdielom bol hlavne prvý gól. To vám dáva príležitosť hrať svoju hru.V Ligy majstrov je to rozdiel.“