Philips Stadion Eindhoven

psv   bayern

PSV Eindhoven – FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Odvetnú časť v skupinovej fáze Ligy majstrov sme v 4.kole začali na ihrisku PSV Eindhoven v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Alaba – Alonso – Kimmich, Vidal – Robben, Lewandowski, Müller.

3min – Alaba odcentruje a Müller z prvej trafí loptu tesne vedľa bránky.
4min – Lewandowského hlavička trafí brvno domácej bránky, druhá po dorážke letí tesne nad bránku.
14min – 1 : 0 Ramselaar prihráva Pröpperovi, ktorého strelu krásnym zákrokom Neuer vyráža, na hlavičku dobiehajúceho Ariasa je už ale prikrátky. Arias bol ale v momente Pröpperovej strely asi v 2 metrovom ofsajde, takže gól v žiadnom prípade nemal platiť. Taliansky rozhodcovia sú ale iného názoru a gól uznajú.
21min – brankár Pasveer vyráža Alonsovu strelu spoza šestnástky.
30min – Lewandowski je v šestnástke faulovaný Morenom, taliansky rozhodcovia sú ale opäť iného názoru a penaltu neodpískajú. Lewandowski ale stihne zakončiť, loptu ale po jeho hlavičke zastaví tyč domácej bránky.
33min – po centri Lahma a teči Kimmicha zastaví loptu ruka Guardada a hlavný rozhodca Rocchi konečne odpíska čo má a teda penaltu.
34min – 1 : 1 nariadenú penaltu bezpečne premení Lewandowski, keď pošle loptu na opačnú stranu ako sa hodí brankár Pasveer.
38min – Alabov priamy kop chytá domáci brankár.
40min – Lewandowského dobrú strelu chytá domáci brankár.
41min – po centri Müllera a hlavičke Vidala končí lopta v rukách brankára Pasveera.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú. Willemsa nahradzuje Brenet.
54min – Alabovu strelu vyráža domáci brankár nad bránku.
62min – Hummels odcentruje na Vidala, jeho strelu ale domáci brankár vyráža a dorážku Müllera odkopáva z bránkovej čiary Moreno.
64min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádza Kimmich a na jeho miesto prichádza Coman a odchádza aj Robben a prichádza Costa.
67min – domáci striedajú Pereiru za Bergwijna.
69min – po priamom kope domácich letí hlavička Morena nad našu bránku.
70min – Lahmova strela letí nad domácu bránku.
72min – po Comanovom centri letí Müllerova hlavička vedľa bránky.
74min – 1 : 2 Costa vysunie Alabu, ktorý priháva pred bránku, kde Lewandowski správne nastaví nohu a tečuje loptu do bránky.
75min – domáci striedajú Ramselaara za Zinchenka.
85min – po prihrávke od Costu sa Lewandowski nádherne uvoľní v šestnástke, po jeho strele ale loptu zastaví brvno domácej bránky.
90min – Coman vidí žltú kartu za zdržiavanie hry pri rozohrávke nášho rohového kopu.
90+3min – taliansky hlavný rozhodca Rocchi odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Zápas začal zle. Pomaly sme sa ale vrátili do hry a nakoniec z toho bolo víťazstvo. Po góle domácich bolo dôležité riadiť hru a nestratiť sebavedomie. Po prestávke sme hrali rýchlejšie a mali viac príležitostí. S príchodom Comana a Costu som sa snažil zmeniť systém, viac hrať po kraji. To bolo dobré. Sme kvalifikovaní do vyraďovacej fázy, čo je dôležité. Teraz máme ešte dva zápasy, aby sme určili víťaza našej skupiny.“

Thomas Müller: „Začali sme dobre a potom sme zrazu inkasovali gól. Celkovo vzaté sme hrali podľa môjho názoru dobre dopredu, ale v prvom polčase sme si dávali loptu príliš pomaly. Eindhoven stál veľmi hlboko za sebou. Snažili sme sa veľa, šli do plných. S hrou nemôžeme byť úplne spokojní, ale s výsledkom samozrejme áno. Chceli sme vyhrať, aby sme si zachovali šancu na prvé miesto v skupine. Príležitosť stále existuje, takže to bol dobrý deň.“

Phillip Cocu (tréner PSV Eindhoven): „Snažili sme sa o všetko. Bayern mal väčší tlak, ale my sme bránili dobre ako tím. Keby sme išli pred prestávkou do vedenia, naše šance by boli väčšie. Ku koncu sme zvýšili riziko, ale to bohužiaľ nestačilo. Musím uznať, že Bayern je lepším tímom.“