20:45
Red Bull Arena Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára nastupujeme v Red Bull Aréne v Lipsku pod kapitánskou taktovkou Arjena Robbena v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Tolisso, Vidal – Robben, Thiago, Coman – Lewandowski.

8min – Lewandowského spätná prihrávka si vďaka obrannému zákroku Bernarda nenájde ani Thiaga ani Comana.
22min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Augustina.
25min – Forsberg sa preštrikuje našou obranou, dobrým zákrokom ho ale vychytá Sven Ulreich.
28min – Keita vysúva prihrávkou do uličky Augustina, ktorý následne sám zoči-voči Ulreichovi loptu zle trafí a tak ju Sven vyráža a Boateng odkopáva do bezpečia.
33min – Augustinovu strelu spoza šestnástky Ulreich chytá do náručia.
35min – Vidal fauluje Forsberga na hranici šestnástky, Felix Zwayer najprv odpíska penaltu, po porade s asistentom ale faul správne vyťahuje pred šestnástku a nariadi priamy kop, ktorý Forsberg pošle tesne nad našu bránku.
41min – Sabitzerovu strelu z veľkej diaľky Ulreich na dvakrát skrotí.
45min – Keita vidí žltú kartu za faul na Thiaga. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Lewandowského spätnú prihrávku pošle Tolisso na bránku, Gulácsi si ale s prízemnou strelou poradí.
45+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – po rýchlom protiútoku volí Coman na miesto prihrávky Lewandowskému strelu, tiesnený Upamecanom ale netrafí bránku.
51min – Boateng dobrým obranným zákrokom zastaví v šestnástke šancu Augustina, ktorý ale padá a dožaduje sa penalty. Hlavný rozhodca ju ale správne neodpíska.
53min – Keita fauluje Lewandowského a od hlavného rozhodcu vidí svoju druhú žltú kartu v zápase, po ktorej samozrejme nasleduje červená a tak musí opustiť ihrisko.
57min – obe mužstvá striedajú. Naši Vidala za Rudyho a domáci Augustina za Demmeho.
60min – Coman z uhla nedokáže prestreliť Gulácsiho a následne prepúšťa na ihrisku miesto Martínezovi.
66min – po chybnej rozohrávke domácich sa do zakončenia dostáva Lewandowski, jeho krížna strela tesne minie
67min – 1 : 0 Poulsen padá v šestnástke po kontakte s Boatengom a hlavný rozhodca odpíska diskutabilnú penaltu, ktorú Forsberg bezpečne premení.
73min – 1 : 1 Boateng odčiní penaltový okamih milimetrovým centrom za obranu na ktorý si nádherne nabehne Thiago a hlavou zrovnáva skóre.
75min – Hummels vnikne do šestnástky, jeho prihrávku na Lewandowského ale domáci brankár zblokuje na roh.
80min – gólovú strelu Thiaga z voleja reflexívne vyráža domáci brankár, dorážku Lewandowského zblokuje domáca obrana. Následne domáci striedajú Poulsena za Wernera.
86min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Forsberga.
88min – striedame Tolissa za Rafinhu.
89min – Robben odcentruje priamy kop na Kimmicha, ktorý hlavou pošle loptu s tesne vedľa bránky.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – ďalekonosný strelecký pokus Boatenga je veľmi nepresný a končí vedľa bránky.
90+2min – Robbenov center pošle Lewandowski hlavou na bránku, maďarský brankár Gulácsi ale loptu pohodlne chytá.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec riadneho hracieho času a keďže zápas musí mať víťaza, tak po krátkej pauze bude nasledovať predĺženie.

1.predĺženie
95min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Demmeho.
99min – domáci brankár Gulácsi čaruje najprv proti hlavičke Thiaga a následne aj dorážke Kimmicha, keď obe vyráža.
101min – obe mužstvá striedajú. Naši Thiaga za Wriedta a domáci Sabitzera za Laimera.
104min – po rohovom kope Kimmicha zastaví hlavičku Wriedta spojnica domácej bránky a následne končí lopta v rukaviciach Gulácsiho.
105min – po ojedinelom neistom zákroku Gulácsiho posiela Lewandowski strelu tesne nad brvno. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.predĺženia.

2.predĺženie
106min – po Robbenovom centri hlavičkuje Lewandowski nad bránku.
109min – domáci striedajú Forsberga za Klostermanna.
114min – Werner dáva gól, vzrušenie je ale zbytočné, pretože ešte pred jeho dosiahnutím je domácemu útočníkovi správne pískaný ofsajd.
117min – Wernerova strela spoza brániaceho Boatenga končí vedľa našej bránky.
120min – Laimera si v šanci naši obrancovia postrážia a na druhej strane neuspeje strela Robbena.
120+2min – koniec 2.predĺženia. O víťazovi musia rozhodnúť penalty.

Werner – nedal, Sven Ulreich penaltu chytil

Karl-Heinz Rummenigge: „Zápas mal všetko, čo sme očakávali. Bol to skvelý zápas. Mali sme trochu viac šťastia na konci aj zásluhou brankára. V prvej časti predĺženia sme mali oveľa väčšie šance, ktoré mohli rozhodnúť. Byl to veľký zápas oboch tímov.“

Sven Ulreich: „Je to vždycky zaujímavý príbeh, pokiaľ ide o penalty. Bohužiaľ sa nám za 120 minút nepodarilo rozhodnúť. Som rád, že som pomohol tímu k postupu. Veľký kompliment nášmu trénerovi brankárov, ktorý veľmi dobre analyzuje penalty. Bohužiaľ som chytil iba jednu, ale to bolo rozhodujúce, pretože naši chlapci triafali dobre.“

Arjen Robben: „Stalo nás to veľa nervov. Bol to futbal na veľmi vysokej úrovni. Hrali proti sebe dva špičkové tímy. Bol to ťažký a intenzívny zápas. Inkasovali sme gól, ale našťastie sa nám podarilo vyrovnať. Potom sme mali veľa šancí a nejakú smolu. Tréner Heynckes nás dobre pripravil. Vedeli sme, čo očakávať. Prvý polčas sme odohrali dobre, ale nie s loptou. V defenzíve to bolo v poriadku, ale pri tvorbe hry sme urobili príliš veľa chýb. Vieme si vytvoriť ohrozujúce príležitosti, ale keď stratíte loptu, sú preč.“

Ralph Hasenhüttl (trenér RB Lipsko): „Myslím, že stále môžeme mať hlavy hore. Dnes sme absolvovali hrdinský boj. To čo sme predviedli za 120 minút bolo neuveriteľné. Bol to veľký futbalový zápas, ktorý bo zábavou pre všetkých. Bol to naozaj špičkový zápas. Ak hráte o jedného menej, je to proti Bayernu neskutočné ťažké.“

Emil Forsberg (stredopoliar RB Lipsko): „Samozrejme to po takom dobrom výkone bolí. Hrali sme o jedného menej viac než 60 minút. Je to ťažké proti súperovi ako je Bayern. Stále môžeme byť pyšní, dali sme do toho všetko, bojovali. Život ide ďalej. Hráme proti nim opäť v sobotu a chceme ich poraziť.“

Péter Gulácsi (brankár RB Lipsko): „Bojovali sme 120 minút. Je škoda, že sme na konci neboli odmenení. Myslím, že sme ukázali, čo máme za charakter. Bol to neuveriteľný tímový výkon. Chceli sme isť ďaleko. Bol to tretí zápas proti Bayernu. Teraz môžeme povedať, že máme remízu. V sobotu príde štvrtý a keď budeme hrať tak ako v prvom polčase, máme dobrú šancu aspoň na jeden bod. V prvom polčase sme boli na vrchole.“