15:30
Red Bull Aréna Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

0 : 0

Na predposledné kolo Bundesligy sme v Lipsku nastúpili v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

9min – Thiago prihráva Lewandowskému, ten strelou minie bránku.
22min – Sabitzerovu strelu Ulreich chytá.
28min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, ktorý usmerní loptu na bránku, domáci brankár Gulácsi loptu smerujúcu medzi nohy so šťastím stlmí a nepustí do bránky.
39min – po rohovom kope sa lopta dostáva Gnabrymu, ktorého strelu brankár vyráža.
40min – Wernerovu strelu Ulreich chytá.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

49min – Alabovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár nohou vyráža, následná dorážka Comana končí vedľa bránky.
50min – Comanov center odhlavičkuje Konaté ku Goretzkovi, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a prekonáva Gulácsiho. Následne dá hlavný rozhodca Grafe situáciu preskúmať videorozhodcovi, ktorý gól zruší pre údajný ofsajd Lewandowského, ktorý videl asi iba on. Ak Lewandowski naozaj v momente Goretzkovej strely stál v ofsajde, muselo sa jednať o milimetre, maximálne nejaký centimeter.
56min – Halstenbergovu strelu Ulreich pohodlne chytá.
64min – Alabov center pošle Müller hlavou nad bránku.
66min – Gnabryho strela trafí brvno, vzrušenie je ale zbytočne Gnabrymu je odmávaný ofsajd.
70min – Sabitzer padá v šestnástke po súboji so Sülem, penalta sa nepíska.
75min – Coman vidí žltú kartu za faul na Forsberga.
76min – Halstenbergova krížna strela letí vedľa bránky.
77min – Poulsenova strela letí vysoko nad bránku.
78min – striedame Gnabryho za Ribéryho.
81min – striedame Thiaga za Rafinhu.
82min – domáci striedajú Demmeho za Haidaru.
86min – domáci striedajú zraneného Laimera za Mukiereho.
88min – striedame Comana za Robbena.
89min – po faule na Kimmicha kopeme z hranice šestnástky priamy kop, ktorým Lewanowski obstrelí múr, lopta ale tesne minie bránku.
90min – domáci striedajú Forsberga za Smith-Roweho. Nadstavený čas bude 5 minút.
90+3min – Ribéry prihráva Robbenovi, jeho strela z hranice šestnástky ale letí vysoko nad bránku.
90+5min – hlavný rozhodca Grafe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Karl-Heinz Rummenigge: „Bolo vidieť, že tím chcel vyhrať zápas. Urobil skvelú prácu, ovládol hru a zaslúžila si vyhrať. Dnes to bola veľmi emocionálna hra, Lipsko je veľmi dobrý tím a dnes to dokázali. Musíme byť s týmto bodom spokojní, lebo nezhoršuje našu situáciu. Myslím, že ak tím v sobotu odohrá proti Eintracht Frankfurt dobrý zápas, potom máme dobrú šancu vyhrať šampionát.“

Niko Kovač: „Musím pochváliť svoj tím. Urobili sme to naozaj dobre od 20. minúty. Boli sme jasne dominujúcim tímom, mali všetko pod kontrolou a nedovolili súperovi nič. Vypli sme silné stránky Lipska a vytvorili sme si príležitosti. Bohužiaľ, neodmenili sme sa gólom, ale zachránili sme to pre budúci týždeň. Tu hráme doma a to zvládneme. Hráme záverečný rozhodujúci zápas doma a rozhodnutie v poslednom kole to už roky, dokonca desaťročie nebolo. Preto som presvedčený, že naši fanúšikovia vytvoria atmosféru a to bude pre nás znamenať viac: vášne a vôle vyhrať.“

Thomas Müller: „Pocitovo sme odohrali skvelý zápas v druhej polovici. Skutočne sme chceli, ale nedostali sme loptu cez čiaru. Akonáhle sme to urobili, odpískali nám ofsajd o pol nohy. Celkovo je to nesmierne nepríjemné. Dnes sme odohrali v tomto roku jeden z našich lepších zápasov v Bundeslige. Bohužiaľ sme sa neodmenili víťazstvom a titulom. Ale to je presne to, čo musíme urobiť budúci týždeň doma. Chcenie je tam absolútne. Budúci týždeň máme absolútne finále. To je miesto, kde sa to počíta.“

Willi Orban (kapitán RB Lipsko): „Videli sme, že môžeme držať krok, ale aj to, že môžeme a musíme hrať odvážnejšie vpred. Potom si vytvoríme aj slušné šance. Finále DFB pohára je určite ďalším zápasom, ale dnes to bolo elegantné, ale môžeme byť o jeden krok lepší. Chceli by sme vyhrať.“

Yussuf Poulsen (RB Lipsko): „Dnes sme neboli takí silný na lopte. Mali sme dobré šance na dobré útoky, ale posledná alebo predposledná pasáž nebola dosť presná.“