20:45
Constant Vanden Stock Brusel

RSC Anderlecht – FC Bayern

1 : 2 (0 : 0)

Na zápas 5.kola skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme v Bruseli prto domácemu Anderlechtu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Süle, Friedl – Rudy, Vidal – Robben, Tolisso, Thiago – Lewandowski.

8min – po chybnom odkope Boatenga sa do veľkej šance dostáva Teodorczyk, sám zoči-voči Ulreichovi ale trafí loptu iba do nášho brankára.
16min – Rudyho slabú strelu spoza šestnástky pohodlne chytá brankár Sels.
17min – gólovú strelu Appiaha vyráža Ureich na roh.
28min – zle vybehnutie Ulreicha takmer potrestá Spajič, jeho hlavička ale minie našu bránku.
30min – Teodorczykova strela v 100% príležitosti tesne minie našu bránku.
35min – po Appiahovom centri končí Teodorczykova hlavička tesne vedľa našej bránky.
39min – Teodorczykovu strelu vyráža Ulreich nohou do bezpečia.
43min – zraneného Thiaga strieda James.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – priamy kop Robbena po faule na Lewandowského končí nad bránkou domácich. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – Spajič vidí žltú kartu za faul na Robbena.
48min – Robben sa pýta dole z ihriska, odovzdáva kapitánsku pásku Boatengovi a prepúšťa miesto Martínezovi.
51min – 0 : 1 Tolisso vyhrá hlavičkový súboj a následne lopta putuje po osi James-Tolisso- Lewandowski, pričom posledne menovaný ju po nezištnej prihrávke pošle prakticky do prázdnej bránky.
58min – Lewandowski v dobrej príležitosti netrafí bránku domácich.
63min – 1 : 1 Friedl prehrá hlavičkovi súboj s Teodorczykom, lopta sa dostáva k domácemu kapitánovi Hannimu a ten strelou medzi nohy prekonáva Ulreicha.
65min – domáci striedajú Gerkensa za Onyekuru.
67min – Lewandowski vidí žltú kartu.
68min – po centri Kimmicha a teči Lewandowského vyráža loptu reflexívnym zákrokom domáci brankár.
71min – domáci striedajú Hanniho za Bruna.
72min – po centri Jamesa hlavičkuje Martínez vedľa bránky.
76min – Teodorczykova strela tesne minie našu bránku.
77min – 1 : 2 Kimmichov center do šestnástky si nájde Tolissa a ten hlavou prekonáva domáceho brankára.
82min – domáci striedajú Teodorczyka za Harbaouiho.
83min – Trebel fauluje Vidala a Dendoncker vidí za protesty žltú kartu.
86min – domáci Kara si takmer hlavou strelí vlastný gól, brankár Sels ale loptu s námahou vyškriabe na roh.
87min – striedame Vidala za Hummelsa.
88min – Harbaoui dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+3min – strela Hummelsa letí nad bránku.
90+4min – anglický hlavný rozhodca Taylor odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Nehrali sme v prvom polčase dobre. Boli sme príliš ďaleko, mali príliš veľa strát a dovolili sme súperovi tri alebo štyri jasné šance. Veľa nám toho chýbalo. Samozrejme, že sme to v polčase vyriešili. Pozitívom bolo, že bolo stále 0 : 0. Musím súperovi zložiť kompliment. Anderlecht hrá pod novým trénerom výrazne odlišne, oveľa silnejšie, oveľa odvážnejšie. Povedal som to svojmu tímu pred zápasom. Napriek tomu sme išli do zápasu príliš neopatrným spôsobom. Vyhrali sme síce 2 : 1, ale nebola to žiadna sláva.“

Jérôme Boateng: „Nikto z nás dnes nehral dobre. Neboli sme dosť koncentrovaní, mali príliš veľa strát lopty, neboli dosť agresívni a stáli sme ďaleko od seba. Môžeme poďakovať Svenovi Ulreichovi za to, že do polčasu nepustil gól. Po prestávke to bolo trochu lepšie, potom sa to ale znova zhoršilo. Nemôžeme s týmto byť spokojní. Už dlho sme nehrali tak zle.“

Sven Ulreich: „Nevstúpili sme do zápasu ako sme chceli. Prehrávali sme súboje, dali sme súperovi príliš veľa miesta a strácali sme príliš ľahké lopty. Potom sa to trochu zlepšilo a nakoniec sme radi, že sme získali tri body. Musíme proti Parížu podať iný výkon.“

Robert Lewandowski: „Nebol to z našej strany dokonalý zápas, ale je dôležité, že máme tri body. V prvom polčase sme hrali príliš pasívne. Anderlecht mohol v prvom polčase zaznamenať tri góly a tiež v druhom polčase to nebolo jasné víťazstvo na našej strane. Museli sme bojovať až do konca. Toto je pre Bayern príliš málo.“