18:00
Schwarzwald Stadion Freiburg

SC Freiburg – FC Bayern

0 : 4 (0 : 2)

Na nedeľnú dohrávku 25.kola Bundesligy vo Freiburgu nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Vidal – Müller, Tolisso, Thiago, Bernat – Wagner.

7min – slabú Bernatovu hlavičku pohodlne chytá brankár Schwolow.
11min – Tolissova strela z hranice šestnástky letí vysoko nad bránku hostí.
12min – po našej chybe v strede ihriska a strate lopty postupuje Holer sám na Ulreicha, ten špičkou kopačky vytesní jeho gólové zakončenie tesne vedľa našej bránky.
17min – Stenzelova strela letí vedľa bránky.
19min – Kimmichovu strelu domáci brankár vyboxuje do bezpečia.
22min – Thiagovu strelu chytá brankár Schwolow.
25min – 0 : 1 Hummels odcentruje do šestnástky na Müllera, od ktorého na lopta odrazí k Soyuncovi a späť k Müllerovi, ktorý ešte stihne loptu poslať na brankára Schwolowa, ktorý si ju nešťastne zrazí do bránky.
28min – 0 : 2 Tollisov strelecký pokus asi z 30 metrov končí v šibenici domácej bránky.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – domáci tréner cez polčasovú prestávku dvojnásobne strieda. Lienharta nahrádza Kath a Abrashiho Höfler.
55min – 0 : 3 Müller odcentruje na Bernata, ten prihráva pred bránku na Müllera, ktorý v páde posúva loptu na Wagnera, ktorý ju dopraví do bránky. Nakoľko si hlavný rozhodca nie je istý, že Bernat pri spracovaní nezahral rukou, tak gól ešte odobrí videorozhodca.
57min – domáci striedajú Hölera za Raveta.
60min – Koch vidí žltú kartu za faul na Wagnera.
63min – Müller sklzom zachráni loptu pri čiare a odcentruje na Bernata, ktorého hlavička končí tesne vedľa bránky.
64min – Günter až príliš ochotne padá v šestnástke po súboji s Kimmichom a tak hlavný rozhodca neposúdi zákrok ako penaltový.
69min – 0 : 4 Kimmich rýchle rozohrá rohový kop na Müllera a ten aj keď tiesnený Guldem prestrelí domáceho brankára.
74min – striedame Thiaga za Rudyho.
79min – Müller odovzdáva kapitánsku pásku Boatengovi a je striedaný Rafinhom.
90min – hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Vedeli sme, ako Freiburg normálne doma pôsobí. Dnes to nie je len veľmi dobrý výsledok, taktiež sme odohrali skvelý zápas vo všetkých ohľadoch. Hrali sme dnes prvotriedny futbal. Som dnes veľmi spokojný s tímom, bol to jeden z našich najlepších zápasov v tejto sezóne. Som veľmi potešený.“

Thomas Müller: „Na začiatku boli dve situácie a najmä v tej jednej nás Ulle super podržal. Udržal nás v zápase. V opačnom prípade by sme museli otáčať zápas, čo vo Freiburgu nikdy nie je ľahké. To je futbal, veľmi dobre sme pracovali a zaslúžili sme si vyhrať.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Hrali sme veľmi dobre, ale nestrelili sme gól na 1 : 0. Potom sme urobili príliš veľa technických chýb. Potom prišiel typický gól Thomasa Müllera, nešťastný, ale nesmierne chytrý. Je to sklamanie, pretože sme začali dobre. Ak by sme strelili gól na 1 : 0, štadión by sa dostal do varu a znova by nám dodal silu. Ak ale neodohráte výnimočne dobrú hru, nie je to možné.“

Alexander Schwolow (brankár SC Freiburg): „Dostali sme sa do hry veľmi dobre. Bol to otvorený zápas. Škoda, že sme nevyužili jednu príležitosť. Potom máme aj smolu, hlavne ako pri góle na 0 : 1. Potom máte pocit, že dnes je veľa proti vám a Bayern má dobrý deň. Dali sme do toho všetko do konca, ale Bayern bol dnes príliš dobrý.“