18:30
Benteler Arena Paderborn

SC Paderborn 07 – FC Bayern

0 : 6 (0 : 3)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára nastupujeme na ihrisku treťoligového Paderbornu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Vidal – Robben, Müller, James, Coman – Lewandowski.

7min – domáci Schonlau dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
16min – Robbenova strela trafí bočnú sieť.
19min – 0 : 1 Müllera dostáva prihrávku za obranu, zrazí sa ale s brankárom Ratajczakom, následne pri pokuse o dorážku loptu zle pravou nohou trafí Robben a tak loptu do bránky dostane až dobiehajúci Coman.
25min – 0 : 2 Coman prihráva Lewandowskému, ktorý sám zoči-voči domácemu brankárovi nezaváha.
32min – Thomas Müller vinou zrážky s brankárom pri prvom góle nemôže pokračovať v hre a tak ho strieda Tolisso.
35min – priamy kop Rittera tesne míňa našu bránku.
40min – Hummels vidí za faul na Zolinského žltú kartu.
42min – 0 : 3 Hummelsova prihrávka za obranu si nájde Kimmicha a ten obstrelí domáceho brankára.
44min – Ritterov priamy kop smerujúci na bránu Sven Ulreich vyráža.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Wasseya za Tietza.
52min – Lewandowského strela končí tečovaná vedľa bránky.
54min – 0 : 4 Kimmich prihráva Tolissovi, ktorého strelu domáci brankár vyráža tesne vedľa bránky. Následný rohový kop pošle James presne na hlavu Tolissa a ten prekonáva brankára Ratajczaka.
56min – Zolinského strelu z hranice šestnástky, navyše tečovanú Sülem, zastavuje tyč našej bránky.
61min – typickú strelu Robbena vytláča domáci brankár a námahou nad bránku.
66min – domáci striedajú Antwi-Adjeja za Bertelsa.
67min – striedame Jamesa za Rudyho. Alabov krížny strelecký pokus takmer z bránkovej čiary tesne míňa domácu bránku.
76min – Zolinski vidí žltú kartu za faul na Alabu.
80min – Tietz dostáva prihrávku pred prázdnu bránku, nedokáže ale loptu usmerniť do bránky.
81min – striedame Comana za Ribéryho.
82min – domáci kapitán Strohdiek vidí za rečnenie žltú kartu.
87min – 0 : 5 Tolisso prihráva Rudymu a ten pristaví loptu Robbenovi, ktorý nádherne vymetie šibenicu domácej bránky.
88min – 0 : 6 po prihrávke Vidal za obranu sa pre domácim brankárom sami ocitnú Ribéry a Robben. Franck prihrá Arjenovi a ten dáva gól do prázdnej bránky.
90min – hlavný rozhodca ukončí trápenie domácich a bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Samozrejme, že sme spokojní. Predovšetkým sme sa prispôsobili podmienkam, na ťažkom teréne sme veľmi dobre kombinovali a strelili sme krásne góly. Bol to uzavretý tímový výkon. Paderborn má naozaj dobrý tím, majú druholigovú úroveň.“

Joshua Kimmich: „Obrovský kompliment pre Paderborn, hrali brutálne odvážne. Najmä sa tiež pokúšali hrať futbal. Bolo ťažké udržať loptu na zemi. Myslím, že obaja tímy odohrali dobrý zápas.“

Steffen Baumgart (tréner SC Paderborn 07): „Urobili sme veľa dobrých krokov, ale to nestačí. Musíte robiť veci pred bránkou a nemôžete robiť chyby v obrane. Bavori dokážu využiť šance s ľadovým chladom. Je úžasné koľko konzistencie majú. Vyskúšali sme to, ale súper bol pre nás príliš silný. Musíme sa od takýchto hráčov len učiť.“

Christian Strohdiek (kapitán SC Paderborn 07): „Som z výsledku trochu smutný. Mali sme v pláne proti Bayernu ukázať na čom týždenne pracujeme. Myslím, že sa nám to podarilo celkom dobre. Ale ak robíte toľko chýb pri tvorbe hry, individuálna kvalita Bayernu je taká vysoká, že využívajú chyby s ľadovým pokojom.“

Sebastian Schonlau (SC Paderborn 07): „0 : 6 je samozrejme trochu vysoká prehra. Štyri by bolo dosť. Napriek všetkým vynikajúcim schopnostiam Bayernu sme aj my chceli ukázať, čo dokážeme. Nie sme bez dôvodov na desiatom mieste v tretej ligy, v tom chceme pokračovať. Ten Bayern je ale taký dobrý, že s tým nemôžete urobiť nič.“