20:45
Ramón Sánchez Pizjuán Sevilla

Sevilla FC – FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána v Seville v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat – Martínez – Thiago, Vidal – Müller, Ribéry – Lewandowski.

2min – Ribéry odcentruje rohový kop na hlavu Hummelsa, ktorý hlavičkuje vedľa bránky.
5min – Kimmichov center boxuje do bezpečia domáci brankár Soria.
10min – Müllerova strela spoza šestnástky letí nad domácu bránku.
13min – Ribéry vidí žltú kartu za faul Vazquez.
15min – Correa vidí žltú kartu za simulovanie pádu v šestnástke.
20min – Sarabia v 100% šanci pred Ulreichom obstrelí našu bránku.
26min – Thiagovu strelu spoza šestnástky pohodlne chytá domáci brankár.
31min – Sarabiov ďalekonosný strelecký pokus vyráža efektným zákrokom brankár Ulreich.
32min – 1 : 0 Escudero odcentruje do šestnástky, kde si lopta nájde Sarabiu, ktorý nedostatočne bránený Bernatom stihne loptu spracovať a obstreliť Ulreicha.
34min – Bernat vidí za faul žltú kartu.
36min – striedame zraneného Vidala za Jamesa.
38min – 1 : 1 Ribéryho strieľaný center pred domácu bránku si do vlastnej bránky zrazí Navas. Brankár Soria síce zareaguje, nestačí ale loptu zachytiť.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Bernata za Rafinhu.
48min – Ribéryho strelu z dobrej pozície zblokuje domáca obrana.
49min – po našej chybe v strele poľa a rýchlom protiútoku domácich sa do gólového zakončenia takmer dostane Vazquez, v poslednej chvíli ale dobrým obranným zákrokom zasiahne Martínez.
55min – Jamesova strela spoza šestnástky tesne minie domácu bránku.
66min – po rýchlom protiútoku si Müllerov center nájde v šestnástke Martíneza, jeho gólové zakončenie ale s námahou vyráža brankár Soria.
68min – 1 : 2 Ribéryho krížny center posiela Thiago hlavičkou od zeme na bránku, loptu si do vlastnej bránky tečuje Escudero.
78min – domáci striedajú Correu za Ramíreza.
79min – striedame Ribéryho za Robbena.
80min – N’Zonziho strela spoza šestnástky tesne míňa našu bránku. Následne domáci striedajú Ben Yeddera za Muriela.
81min – Ulreich vyráža na roh strelu Ramíreza.
82min – N’Zonziho strela míňa našu bránku.
83min – Lewandowského pokus o krížne obstrelenie domáceho brankára končí tesne vedľa bránky.
85min – Müller vidí žltú kartu za faul na Escudera.
89min – Vazquezovu strelu chytá pripravený Sven Ulreich.
90min – Pizarro vidí žltú kartu za faul na Robbena. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Prvá polčas patril Seville. Ukázali, že nie sú márne vo štvrťfinále Ligy majstrov. V hre dopredu sme mali príliš veľa loptových strát, neboli sme dobre organizovaní. Samozrejme tím ako Sevilla tak získal šance. Samozrejme, že som použil v polčase silné slová, priviedol tím späť na skutočnosť, že musia lepšie brániť, bojovať o loptu, mať lepšiu pozičnú hru a smerom dopredu nemať toľko strát. V druhej polovici sme jasne definovali čo chceme hrať a zaslúžene sme vyhrali.“

Thomas Müller: „Bola to hra s mnohými rôznymi momentmi. Bolo tam veľa dobrých vecí, ale aj vecí, ktoré neradi vidíme. Začali sme dobre, hrali sme prvých desať minút dobre a nenechali sa zastrašiť atmosférou. Ale v určitom momente sme urobili jednu, dve chyby. Pustili sme súpera do šancí. V druhej polovici sme tlačili na tempo a tlačili protihráčov do obrany. Vyzeralo to už lepšie. Víťazstvo 2 : 1 je vždy dobrým výsledkom. Musia nás prvýkrát poraziť na vlastnom štadióne.“

Franck Ribéry: „Začali sme dobre prvých desať minút, ale potom sme boli zle organizovaní a nehrali sme dobre. Týmto sa tréner zaoberal cez polčas. Druhá polovica bola naozaj dobrá. Je veľmi dôležité, že sme vyhrali v Seville. Sevilla hrá veľmi dobrý futbal. Reagovali sme však dobre na gól na 0 : 1. V tomto musíme pokračovať. Nemôžete robiť takéto chyby v Ligy majstrov. Nesmieme si myslieť, že sme už v semifinále.“

Mats Hummels: „Mali sme dobrý štart a Seville vytiahli vietor z plachiet. Potom bola ale Sevilla lepší tím. Pustili sme sa do mnohých protiútokov, ale Sevilla išla do vedenia. V druhom polčase sme mali hru úplne pod kontrolou.“

Jérôme Boateng: „Začali sme veľmi dobre, potom sme urobili jednu alebo dve menšie chyby. Výsledkom bolo, vzrušené publikum, dostali sme sa do problémov a domáci do príležitostí. V druhej polovici sme to urobili oveľa lepšie. Chceli sme zostať pokojní, snažiť sa hrať futbal, nechať loptu ísť a zmeniť skóre. Kontrolovali sme hru, vypracovali sme si šance a nakoniec sme aj vyhrali. Ale nič sa ešte nerozhodlo.“

Vincenzo Montella (tréner Sevilla FC): „Som veľmi hrdý na to, že môj tím hral proti súperovi na takej vysokej úrovni. Boli sme veľmi dobre organizovaní v obranne počas celého zápasu. Mohli by sme skórovať a streliť o jeden alebo dva góly viac. Pokiaľ je stále malá šanca, veríme v ňu. Áno, je to takmer nemožné, ale ešte to nemáme za sebou.“