21:00
Estádio da Luz Lisabon

SL Benfica – FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na zápas 1.kola E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme v Lisabone proti Benfice v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Robben, Sanches, James, Ribéry – Lewandowski.

9min – 0 : 1 Alabova spätná prihrávka si nájde v šestnástke Lewandowského, ktorý si zasekne obrancu domácich a umiestenou strelou k tyči otvára skóre stretnutia.
13min – Robben vnikne do šestnástky, jeho strela ale trafí domáci brankár vyráža.
15min – Ribéryho prízemnú strelu chytá domáci brankár.
18min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Cerviho.
22min – po Hummelsovom zlom odkope sa k lopte dostáva Salvio, jeho strela ale letí vysoko nad bránku. Fejsa vidí žltú kartu.
28min – Neuer vyráža na roh prízemnú gólovú strelu Salvia, ktorá z uhla mierila na bližšiu tyč.
39min – kapitán domácich Jardel vidí za faul na Lewandowského žltú kartu.
40min – Ribéry prihráva Robbenovi, jeho strela pravou nohou ale letí nad bránku.
43min – Cerviho teatrálny pád v šestnástke pri súboji s Kimmichom hlavný rozhodca správne neposúdi ako faul.
45min – bez nadstaveného času odpíska hlavný rozhodca koniec 1.polčasu.

51min – Sanchesova strela letí vysoko nad bránku.
52min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Šeferoviča.
55min – 0 : 2 Sanches po sóle cez celé ihrisko prihráva Ribérymu, ten vysúva Jamesa, ktorého centrovaná lopta si nájde v šestnástke opäť Sanchesa a ten strelou do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
58min – Šeferovičova strela tesne minie našu bránku.
60min – Diasovu gólovú hlavičku vyráža Neuer nad bránku. Po rozohraní chytá aj strelu Jardela.
62min – obe mužstvá striedajú. Domáci Salvia za Gabriela a naši Ribéryho za Gnabryho.
63min – domáci striedajú Pizziho za Silvu.
65min – Lewandowského spätnú prihrávku posiela Gnabry strelou tesne vedľa bránky.
69min – Gnabry dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
71min – strela Gabriela tesne míňa našu bránku.
76min – domáci striedajú Fernandesa za Živkoviča.
79min – striedame Jamesa za Goretzku.
88min – striedame Martíneza za Müllera.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Müller vysúva prihrávkou za obranu Robbena, ten zoči voči trafí iba domáceho brankára. Následne španielsky hlavný rozhodca Lahoz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Karl-Heinz Rummenigge: „Tím to urobil veľmi dobre a úplne zaslúžene vyhral 2 : 0. Sme plne spokojní, pričom sme možno mohli streliť viac gólov. Bolo to skvelý štart.“

Niko Kovač: „Chceli sme začať dobre v Bundeslige aj v Ligy majstrov. Vedeli sme, že Benfica má veľmi dobrý tím. Hrajú jednoducho a rýchlo sa dostanú k bránke. Museli sme bojovať a nevyužili sme rôzne dobré príležitosti. Mohli sme rozhodnúť zápas skôr. Chceme ísť ďaleko v Ligy majstrov. Musíme sa naďalej plne sústrediť, pretože vieme, že nás všetci prenasledujú.“

Joshua Kimmich: „Rozhodne sme vstúpili do zápasu a čoskoro. strelili gól. Potom sme stratili niečo z nášho herného štýlu a urobili chyby. Aj v druhom polčase sme si sťažili život jednoduchými stratami lopty. Radšej hrám proti tímu, ktorý chce hrať. To nie je prípad Bundesligy. Súperi tam často iba bránia. Ak súper viac riskuje, potom máme aj viac priestoru.“

Rui Vitória (tréner Benfica): „Chceli sme vyhrať, ale mali sme proti sebe jeden z najsilnejších tímov Európy.“