Signal Iduna Park Dortmund

dortmund    bayern

Borussia Dortmund – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na zápas o Supercup 2016 proti odvekému rivalovi z Dortmundu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Vidal, Alonso, Thiago – Müller, Lewandowski, Ribéry.

7min – strela Kagawu mieri vedľa našej bránky.
8min – Hummels pustí dlhú loptu až na Aubameyanga, ten postupuje sám na Neuera, v momente zakončenia ho ale dobieha Martínez a ten stihne jeho strelu tečovať vedľa bránky.
9min – priamy kop Thiaga letí do náručia brankára Bürkiho.
10min – Martínez fauluje Castra a vidí žltú kartu.
11min – priamy kop Aubameyanga letí nad našu bránku.
15min – Alonso zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
29min – vidíme 3 žlté karty. Passlack s Ribérym za vzájomnú potýčku, Alonso za rečnenie.
32min – Dembélého strelu po centri za obranu vyráža Neuer.
33min – Dembélého strela letí vedľa bránky.
35min – Neuer vyráža gólovú strelu Ramosa.
37min – Vidalova strela letí vedľa bránky.
39min – Martínez odcentruje na Vidala, ktorého hlavičku domáci brankár reflexívne vyráža,  áslednú dorážkuasi z 2 metrov posiela Vidal nepochopiteľne nad bránku. Dembélé vidí pri následnej akcii žltú kartu za odkopnutie lopty po odpískaní.
43min – domáci brankár zoberie Lewandowskému z hlavy gólovú hlavičku.

50min – Neuer vyráža gólovú strelu Passlacka.
58min – 0 : 1 Müller odcentruje na Vidala, ktorého prvú strelu domáci brankár vyráža iba pred seba, na dorážku je už ale krátky.
61min – Rode vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
65min – Ribéryho strieda Coman.
68min – dvojnásobné striedanie v domácom mužstve. Schürrle strieda Dembélého a Weigl Ramosa.
69min – Neuer chytá strelu Castra.
71min – Kimmich strieda zraneného strelca gólu Artura Vidala.
78min – Aubameyanga strieda Mor.
79min – 0 : 2 rohový kop predĺži Hummels hlavou k Müllerovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
86min – Kimmichova strela letí nad bránku. Strelca druhého gólu Müllera strieda Rafinha.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Tobias Welz odpíska koniec zápasu a spečatí náš triumf v Superpohári 2016.

Carlo Ancelotti: „Sme spokojní. Samozrejme, že to bolo ťažké. Dortmund hral veľmi dobre v prvom polčase. V druhom nám to išlo lepšie, čo nám dáva dôveru v Bundeslige. Tím je veľmi, veľmi silný. Snažím sa realizovať svoje nápady a snažili sme sa, zapracovať niektoré nové veci. Teraz máme desať dní na prípravu.“

Mats Hummels: „V prvom polčase sme mali šťastie na našej strane a vynikajúce zachytal Manuel Neuer. Nikto by sa nesťažoval, ak by Dortmund viedol. Nakoniec to ale bol podarený zápas a pekný úvod sezóny.“

Thomas Tuchel (tréner Borussie Dortmund): „Som veľmi rád za to, čo tím ukázal.“

Sebastian Rode (Borussia Dortmund): „Mali sme v prvom polčase streliť gól. Pravdepodobne nám ale chýbala chytrosť ktorú mal Bayern.“