Signal Iduna Park Dortmund

dortmund bayern

Borussia Dortmund – FC Bayern

6 : 7 po penaltovom rozstrele (1 : 1, 2 : 2)

Na zápas o Supercup 2017 proti odvekému rivalovi z Dortmundu nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Martínez, Hummels, Rafinha – Tolisso, Rudy, Vidal – Müller, Lewandowski, Ribéry.

3min – Sahinova strela letí tesne vedľa našej bránky.
11min – Lewandowského strela netrafí bránku.
12min – 1 : 0 po hrubej chybe Martíneza sa k lopte dostáva Pulišič, ktorý postupuje sám na Ulreicha, ktorého pohodlne obstrelí.
15min – Ribéryho krížna strela tesne minie bránku.
18min – 1 : 1 Sokratis vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Kimmich sa vyhne ofsajdu, prihráva pred bránku na Lewandowského, ktorý zrovnáva skóre.
24min – Castrovu pätičku chytí brankár Ulreich.
31min – Ribéry prihráva Müllerovi, jeho strelu reflexívne vyráža domáci brankár Bürki.
35min – hlavička Müllera trafí tyč domácej bránky.
39min – Ribéry center pošle Tolisso hlavou vedľa bránky.
43min – Lewandowského strelu z veľkej diaľky domáci brankár vyráža pred seba, dobiehajúci Müller už pre ofsajd zakončovať nemôže.
45+1min – Ribéryho nepresná strela ukončí 1.polčas.

46min – Dahouda strieda Rode.
53min – Zagadou vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
59min – zraneného Martíneza strieda Süle.
63min – Dembélého center je pre nabiehajúceho Castra privysoký.
65min – Tolisso sa snaží loptu prehodiť na Lewandowského, brankár Bürki ale jeho úmysel vystihne.
66min – Müllera strieda Coman.
69min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Sokratisa.
71min – 2 : 1 Lewandowski postupuje sám na brankára, nepochopiteľne ale namiesto strelu volí prihrávku, čí zmarí akciu. Z protiútoku dostávame gól, keď Aubameyang zužitkuje prihrávku za obranu.
74min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Sokratisa.
76min – Ulreich pohodlne chytá priamy kop Sahina.
77min – Zagadoua strieda Passlack.
84min – Tolissa strieda Sanches.
86min – Rode vidí žltú kartu za faul na Vidala.
88min – 2 : 2 Rudy pošle priamy kop do brvna domácej bránky, od ktorej sa lopta odrazí pred bránovú čiaru. Po následnej trme-vrme predsalen zrovnávame skóre, keď si vlastný gól strelí Piszczek. Domáci reklamujú ruku Süleho, ktorú ale videorozhodca nepotvrdí a tak gól správne platí.
90min – Pulišiča strieda Philipp.
90+2min – Comanova strela mieri do rúk brankára domácich.
90+3min – Passlack vidí žltú kartu za rečnenie.
90+4min – hlavný rozhodca Felix Zwayer odpíska koniec riadneho hracieho času. O víťazovi budú musieť rozhodnúť penalty.

Bartra nedal

Hasan Salihamidžič: „Tím ukázal charakter a výborne bojoval. Znovu a znovu sa vrátil do hry a som naozaj rád, že sme vyhrali tento titul. Dnes bolo dôležité, že sme dodržali to, či sme si dohodli. Chlapci, ktorí dnes prvýkrát hrali za Bayern hrali veľmi dobre. Som hrdý na tím.“

Sven Ulreich: „Dnes sme videli čiastočne opäť Bayern, ako ho chceme vidieť. V prvej polovici sme mali nespočet šancí, ktoré mali byť lepšie využité. Dostali sme ale dva góly, keď sme nedávali pozor. Nakoniec sme ale vyhrali. To je skvelé a takto musíme ísť ďalej. Ukázali sme správnu morálku. Samozrejme som rád, že som mohol pomôcť tímu v penaltovom rozstrele a tak sme mohli vyhrať titul týmto spôsobom.“

Robert Lewandowski: „Som za výhru veľmi šťastný, je to prvý titul sezóny. Hrali sme veľmi dobre. Občas sme urobili pár chýb, ale je to prvý zápas v tejto sezóne. Teraz musíme dať ešte viac plynu. Som si istý, že po niekoľkých mesiacoch bude všetko fungovať dokonale. Určite sa vrátime tak silný ako v poslednom alebo predposlednom roku.“

Peter Bosz (tréner Borussie Dortmund): „Ak vyhrávate 1 : 0 alebo 2 : 1 a prehráte zápas, tak nemôžete byť spokojný. Začali sme dobre, ale po 15 – 20 minútach sme mali príliš veľa strát lôpt. Pretože sme nemali šťastie, Bayern ešte skóroval. V druhej polovici sme hrali lepšie.“

Nuri Sahin (Borussia Dortmund): „Veľmi dobre sme vstúpili do hry, ale potom stratil stratili fazónu. Druhá polovica bola úplne v našej réžii a preto je pre nás trpké, že sme prehrali.“