15:30
Merck-Stadion am Böllenfalltor

SV Darmstadt 98 – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 5.kola Bundesligy proti nováčikovi z Darmstadtu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat – Rode, Kimmich, Vidal – Coman, Götze, Costa.

10min – Coman vysunie Vidala, jeho strela ale netrafí bránku domácich.
18min – Costov priamy kop končí vedľa bránky.
20min – 0 : 1 Costa prihráva Vidalovi na stred, ten napriahne a strelou spoza šestnástky aj s pomocou tyče prekonáva brankára Matheniu.
23min – strelu Stroh-Engela vyráža Neuer a do bezpečia odkopáva Boateng.
32min – krížna prihrávka cez našu šestnástku si nájde Hellera, ten ale napáli loptu iba do bočnej siete.
33min – Rode padá v šestnástke po kontakte s Hollandom, penalta sa ale nepíska.
34min – slabú strelu Rauscha chytá Manuel Neuer.
36min – Costov center posiela Vidal hlavou do náručia domáceho brankára.
45min – koniec 1.polčasu.

55min – Alabovu ešte navyše tečovanú strelu vyráža brankár Mathenia.
56min – Götzeho strela trafí bočnú sieť.
58min – Stroh-Engela strieda Wagner.
60min – Heller odcentruje a Wagner hlavičkuje nad našu bránku.
62min – 0 : 2 Rode sa šikovne uvoľní, posiela spätnú prihrávku na Comana a ten asi z 15 metrov placírkou prestrelí všetko, čo mu stojí v ceste.
63min – 0 : 3 Costa potiahne akciu, vysúva Rodeho, ktorého strelu zastaví tyč, Sebastian sa ale dostáva aj k dorážke, ktorú už posiela do bránky.
66min – Vidala strieda navrátilec po zranení Javi Martínez.
68min – Costu strieda Müller.
69min – Niemeyera strieda Rosenthal.
72min – Boatenga strieda Alonso.
73min – Wagner vidí žltú kartu za úder lakťom do tváre Martíneza.
77min – Rauscha strieda Vrančič.
78min – kapitán domácich Sulu vidí žltú kartu za faul na Götzeho. Následný priamy kop posiela Alonso vysoko nad bránku.
90min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Som veľmi, veľmi šťastný. Prezentovali sme veľmi dobrú hru. Mali sme niekoľko voľných kopov a rohov a dobre sme bojovali. Nebolo to ľahké vyhrať tu po Lige majstrov. Som veľmi šťastný za Javiho Martíneza. Som tiež veľmi spokojný s Kimmichom a Rodem. Ukázali mi, že by som im mal dať viac minút, než som dal doteraz.“

Sebastian Rode: „Rýchly gól bol veľmi dôležitý. Darmstadt hrať veľmi jednoducho, ale tiež veľmi dobre. Dostali sa aj do niekoľkých šancí. Zaslúžili sme si vyhrať. Každý futbalista chce hrať, ale keď vidíte, kto je v Bayerne, nie je to tak ľahké dostať sa do zostavy. Takže budete musieť čakať na svoju príležitosť. Dnes som ukázal, že to dokážem. Za to som veľmi šťastný.“

Joshua Kimmich: „Snom každého dieťaťa je hrať v Bundeslige. To je zvlášť v Bayerne samozrejme veľký problém a preto som dnes nesmierne šťastný.“

Dirk Schuster (tréner SV Darmstadt): „Až do 60. minúty sme bránili veľmi dobre. Trochu sme sa snažili hrať a ukázať, že sme ochotní hrať dopredu. Chceli sme Bayern držať tak dlho, ako je to len možné, ale po druhom góle prišiel okamžite tretí a bol koniec. Potom to bolo len o Bayerne. Porážku sme si aj v takejto výške plne zaslúžili.“