20:45
Bremer Brücke Osnabrück

SV Rödinghausen – FC Bayern

1 : 2 (0 : 2)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára 2018/2019 nastupujeme proti štvrtoligovému Rödinghausenu v daždivom a nepríjemnom počasí  na štadióne v Osnabrücku v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Martínez, Alaba – Thiago – Müller, Sanches, Goretzka, Ribéry – Wagner.

4min – domáci stopér odkopne na roh Goretzkov center na Wagnera.
8min – 0 : 1 Rafinha pošle za obranu center na Sanchesa, ktorý z prvej predĺži loptu na Wagnera a ten už nemá problém skórovať do odkrytej bránky.
11min – Goretzka z päťky pošle loptu nad bránku.
12min – 0 : 2 domáci kapitán Flottmann fauluje v šestnástke Sanchesa, vidí žltú kartu a nariadenú penaltu premení Müller.
17min – Müllerova ďalekonosná strela je veľmi nepresná.
23min – Velagič fauluje v šestnástke Goretzku, vidí žltú kartu, nariadenú penaltu ale pošle Sanches iba do brvna domácej bránky.
26min – Müllerovu zlú spätnú prihrávku vystihne Engelmann, sám pred Neuerom ale netrafí našu bránku.
27min – Pfanneho hlavičku Neuer chytá.
28min – Goretkovu strelu brankár domácich Heimann reflexívne vyráža.
36min – Müllera v 100% šanci vychytá brankár Heimann.

49min – 1 : 2 domáci znižujú. Centrovanú loptu Lunga usmerní Rafinhom slabo tiesnený Meyer za Neuerov chrbát.
53min – Rafinhov center trafí Sanches kolenom a tak nedokáže loptu usmerniť na bránku.
57min – Wagnerovu pätičku z dobrej pozície zblokuje domáca obrana.
58min – domáci striedajú Lunga za Schlottkeho.
59min – Wagnerova hlavička minie domácu bránku.
62min – Ribéryho strela z hranice šestnástky letí vysoko nad bránku.
64min – Alabov priamy kop tesne minie bránku.
69min – striedame Goretzku za Kimmicha.
71min – domáci striedajú Von-Piechowského za Kalkana.
73min – Schlottke vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
75min – Ribéry si narazí loptu so Sanchesom, jeho gólovú strelu ale domáci brankár vyráža. Zraneného Thiaga strieda Gnabry.
78min – Sanches vidí žltú kartu za faul na Pfanneho.
79min – domáci striedajú Meyera za Mickelsa.
87min – Wolff vidí žltú kartu za faul na Gnabryho, nariadený priamy kop pošle Alaba tesne vedľa bránky.
90min – striedame Ribéryho za Shabaniho. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – strelu Wagnera po spätnej prihrávke Gnabryho zastaví domáca obrana.
90+3min – hlavný rozhodca Gerach odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš postup do osemfinále.

Niko Kovač: „Sme o jeden krok ďalej a to sme chceli. Hrali sme dobre až po druhú penaltu. Potom sme nechali súpera hrať. Mohli sme streliť tretí, možno aj štvrtý gól. Ale potom to išlo opačným smerom. Sami sme postavili súpera na nohy. Nehrali sme, ako som si predstavoval. Po prestávke sme dostali gól na 1 : 2 a potom sme sa museli triasť až do konca. Dostali sme sa do problémov. Máme šance, ale nevyužijeme ich. Musíme sa zaoberať využívaním príležitostí. Thiago je zranený, zajtra ho čaká vyšetrenie v Mníchove.“

Thomas Müller: „Nehrali sme dobre. Každý hráč o tom musí popremýšľať. Výkonnosť v prvých 25 minútach bola dobrá, ale po nepremenenej penalte sa to zaseklo. Po prestávke boli naše šance príliš nepresné. To sa nesmie stať. Musíme vyčistiť hlavy a pokračovať, ale samozrejme je potrebné urobiť kvantum práce.“

Enrico Maaßen (tréner SV Rödinghausen): „Som veľmi hrdý, hlavne keď bolo tak skoro 0 : 2. Chceli sme vyhrať druhú polovicu, čo sa nám podarilo. Môžeme byť hrdí. Je to nepríjemné, pretože sme odohrali dobrý zápas. Veľký kompliment môjmu tímu. Strelil gól, ktorý bol gólom. Bojovali sme za výsledok. Klobúk dole.“

Linus Meyer (strelec gólu, SV Rödinghausen): „Chceli sme o polčase hrať smelo. Ale samozrejme stál proti nám veľmi silný Bayern. Podali sme ale dobrý výkon a až do poslednej chvíle sme verili v dobrý výsledok.“