15:30
Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na zápas 17.kola Bundesligy v Stuttgarte, ktorý uzavrie naše účinkovanie v jesennej časti domácej súťaže, nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Martínez – Tolisso, Vidal – James, Lewandowski, Coman.

1min – Lewandowski sa obtočí okolo Pavarda, jeho strela ale tesne minie domácu bránku.
4min – Akolova strela spoza šestnástky letí nad našu bránku.
6min – Akolovu gólovú strelu vyráža Sven Ulreich vedľa bránky.
21min – James vysúva prihrávkou Lewandowského, ten si zasekne Pavarda a snaží sa placírkou obstreliť brankára Zielera, ktorý ale loptu vyráža.
26min – priamy kop po faule na Comana pošle Hummels hlavou nad bránku.
29min – strela Ozcana letí nad našu bránku.
31min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Teroddeho.
36min – po rýchlom protiútoku sa do zakončenia z výbornej pozície dostáva Tolisso, Zieler mu vybehnutím zmenší strelecký uhol a loptu nohou vyráža.
40min – po rohovom kope a obrovskej trme-vrme v šestnástke ani na niekoľko pokusov nedokážeme dostať loptu do domácej bránky.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – domáci striedajú Teroddeho za Kaminskiho.
53min – Aogo vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop pošle James nad bránku.
59min – Tolisso prihráva Comanovi, jeho krížnu gólovú strelu ale vyráža domáci brankár.
65min – striedame Tolissa za Müllera.
66min – strelu Boatenga spoza šestnástky vyráža domáci brankár.
68min – striedame Hummelsa za Süleho.
70min – Beck vidí žltú kartu.
71min – Lewandowského strela z hranice šestnástky letí nad domácu bránku.
79min – 0 : 1 Coman prihráva do šestnástky Müllerovi, ktorý asi z 11 metrov prestrelí domáceho brankára.
81min – domáci dvojnásobne striedajú. Aoga za Asana a Becka za Brekala.
84min – striedame Comana za Alabu.
88min – Asanova strela z hranice šestnástky končí tečovaná nad našou bránkou. Po rohovom kope vyráža Ulreich gólovú hlavičku Badstubera.
89min – po rýchlom protiútoku 4 na 1 naši nedokážu zakončiť akciu strelou na domácu bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty. Akolovu krížnu strelu Boateng nadvihne nad našu bránku.
90+1min – James trieli sám na brankára domácich, nepodarí sa mu ho však prelobovať, lebo domáci brankár loptu stlmí a poradí si aj s dorážkou Lewandowského, ktorú pred bránkovou čiarou vyrazí.
90+3min – pri Süleho pokuse o odkop lopty padá v šestnástke Ascacibar, hra ale pokračuje ďalej našim útokom, pri ktorom je Lewandowski v ofsajde. Po jeho odpískaní si hlavný rozhodca Ittrich vyžiada pomoc videorozhodcu na posúdenie súboja Süleho a Ascibara, po ktorom odpíska penaltu. Za následné protesty vidí Rafinha žltú kartu.
90+4min – na exekúciu penalty sa podujme Akolo. Zaskvie sa ale Sven Ulreich, ktorý vystihne smer jeho strely a loptu vyráža. Následne ju naša obrana odkopáva do bezpečia a hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Zápas mal všetko čo mal mať: bola to veľmi zaujímavý, intenzívny a dramatický. Obaja tímy hrali skvelo. Nemožno pochopiť, že toto VfB nemá viac bodov. Hráči si musia odpočinúť, vyčistiť si hlavy a potom som presvedčený, že môžeme znovu poraziť Borussiu Dortmund.“

Thomas Müller: „Stuttgart hral nepríjemne, hráč pri hráčovi takmer všade. Hrali sme to dobre, ale góly neprichádzali. Sme spokojní s 1 : 0, pretože v nadstavenom čase sme museli čeliť penalte, ale samozrejme mali sme už skôr dať gól na 2 : 0. Teraz sme vyhrali 1 : 0 trikrát za sebou, pretože sme hrali akoby bola súperom stena. Ale ak máte kvalitu a šikovnosť, získate dobré výsledky, aj keď to nie je tak dobré.“

Sven Ulreich: „Nemohli sme tento príbeh napísať lepšie. Pri penalte som mal dobrý pocit. Som rád, že som dokázal pomôcť tímu, aby sme dnes mohli ísť domov s výsledkom 1 : 0.“

Hannes Wolf (tréner VfB Stuttgart): „Hra bola v obrane odrazom posledných týždňov. Sme vždy blízko, ale získavame málo. Žiadne výčitky pre Chadraca Akola. Ak prevezmete zodpovednosť, môže sa to stať. Celkovo sme mali fantastický rok 2017 a teraz sa dostaneme do druhej polovice sezóny s ťažkou situáciou. Ale my tomu budeme pripravení čeliť od 13. januára.“

Ron-Robert Zieler (brankár VfB Stuttgart): „Rovnako ako v posledných týždňoch bol tím v skvelej forme aj dnes a nechýbalo veľa. Táto súčasná situácia je trochu symbolická. Máme dostatok kvality, musíme to dokázať a potom zostaneme v lige.“

Holger Badstuber (obranca VfB Stuttgart): „Proti Bayern nemusíte dostať veľa šancí a my sme ich jednoducho nevyužili. Ak kopete penaltu v poslednej chvíli je škoda, ak ju nepremeníte.“