rewirpowerSTADION Bochum

bochum   bayern

VfL Bochum – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára proti družobnému VfL Bochum nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Badstuber, Alaba – Alonso – Robben, Müller, Thiago, Costa – Lewandowski.

3min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s obrancom domácich, penalta sa ale nepíska.

8min – Terodde si zasekne Alabu, jeho strela ale tesne minie spojnicu našej bránky.

25min – gólovú strelu Teroddeho vyráža Manuel Neuer, vzrušenie je ale zbytočné, píska sa ofsajd.

28min – Perthel si pri súboji s Robbenom poraní oko a tak ho musí vystriedať Šimůnek.

33min – strelu Robbena chytá brankár Reimann.

39min – 0 : 1 Lewandowski si narazí loptu s Müllerom a krížnou strelou aj s pomocou tyče prekonáva domáceho brankára.

43min – Šimůnek podkopne v šestnástke Robbena, hlavný rozhodca neváha odpískať penaltu a faulujúceho Šimůneka po 15 minútach na ihrisku posiela s červenou kartou do šatne.

44min – nariadenú penaltu ale Thomas Müller nekopne vôbec dobre, brankár Reimann loptu vyráža na brvno a odtiaľ končí za bránkou.

45min – na Robbenov dobrý center najvyššie vyskočí domáci brankár a loptu chytá.

45+1min – hlavička Teroddeho letí nad našu bránku.

45+2min- koniec 1.polčasu.

46min – v polčase strieda Eisfelda Cacutalua.

49min – Costa prihráva Robbenovi, lopta ale ide cez 2 obrancov domácich a tak je Robben trochu prekvapený, že dorazí až k nemu a tak ju v zakončení zle trafí.

61min – 0 : 2 Robben prehodí loptu do šestnástky na Müllera, ten prihráva pred bránku Thiagovi, ktorý v súboji s domácim stopérom, aj s jeho tečou posiela loptu do bránky.

64min – Robben prihráva Müllerovi, ten sám zoči-voči domácemu brankárovi, trafí loptu iba do neho. Obe mužstvá striedajú. Naši Alonsa za Rafinhu a domáci Teroddeho za Mlapa.

68min – Robben prihráva Costovi, ten z 5 metrov nepochopiteľne prekopne bránku.

75min – Lahma strieda Bernat.

79min – Badstubera strieda Vidal.

84min – strelu Costu chytá brankár Reimann.

85min – Robbenovu strelu vyráža domáci brankár nohou pohotovo do bezpečia.

90min – 0 : 3 Vidal vystihne rozohrávku Rosella, prihrá loptu Robbenovi, ten vysunie Lewandowského, ktorý umiestnenou strelou zavŕši skóre stretnutia, lebo následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Sme samozrejme potešení z postupu do semifinále. Gratulujem mojom tímu! Blahoželám ale tiež Bochumu! Veľa sme hovorili s hráčmi a sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Po penalte a červenej karte sme mali väčšiu kontrolu v druhej polovici stretnutia.“

Robert Lewandowski: „Až do prvého gólu, to nebolo jednoduché. Bochum hral veľmi dobre. V pohári je vždy nebezpečné, ak je dlho 0 : 0. Ale po góle a červenej karte to už bolo jednoduchšie. Druhom polčase sme kontrolovali hru veľmi dobre, Bochum nemal príležitosti. A po 2 : 0, už bolo rozhodnuté. Sme spokojní, sme v semifinále.“

Arjen Robben: „Bolo to ťažké, ako sa očakávalo. Obrovská pochvala pre Bochum a ich trénerov! Dúfam, že Bochum postúpi. Bundesliga si zaslúži mužstvo, ktoré hrá takto. To je futbal. Bola to jasná penalta a jasná červená karta. Na tom nie je čo diskutovať, to sú pravidlá. Potom to už bolo ťažké pre Bochum.“

Manuel Neuer: „Proti Bochumu to bolo ťažké. Hrajú jeden na jedného všade možne, agresívny pressing. A navyše v tomto počasí nemôžete robiť kúzla.“

Gertjan Verbeek (tréner VfL Bochum): „predviedli sme v prvom polčase dobrú hru, preukázali odvahu a tvrdo pracovali. S trochou viac šťastia sme sa mohli ujať vedenia. S desiatimi hráčmi to už bolo ťažké. Sila potom ustúpila. Bayern nemal veľmi dobrý deň, ale oni sú dosť bystrí na to, aby si ustrážili postup.“

Manuel Riemann (brankár VfL Bochum): „Do červenej karty sme to urobili Bayernu tak ťažké, ako je to len možné. Nenechávali sme veľmi veľa priestoru a mali sme dobré protiútoky. S trochou šťastia mohlo byť dokonca 1 : 0 a potom by to bol úplne iný zápas. Je potrebné, aby môj tím dostal kompliment. Je to ale teraz ťažké sformulovať do slov.“