15:30
Weser Stadion Bremen

Werder Bremen – FC Bayern

1 : 2 (0 : 2)

Na zápas 18.kola Bundesligy v Brémach nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Kimmich – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski

4min – Ribéryho strelu chytá brankár Wiedwald.
18min – zraneného Pizarra strieda Eggestein.
28min – Neuer chytá strelu Gnabryho.
30min – Neur chytá strelu Kruseho.
31min – 0 : 1 Ribéry vnikne do šestnástky, pošle spätnú prihrávku na Robbena, ktorý nechytateľne pošle loptu do bránky.
43min – Bauer vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
45+1min – 0 : 2 nariadený priamy kop zatočí Alaba nechytateľne presne do šibenice domácej bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – Robbenova strela letí tesne vedľa bránky.
48min – Neuer chytá Gnabryho strelu.
52min – po prihrávke Kruseho prestrelí Gnabry v 100% šanci našu bránku.
53min – 1 : 2 Junuzovič prihráva Krusemu, ktorý sa elegantne zbaví Alabu a prestrelí Manuela Neuera.
62min – striedame Müllera za Sanchesa.
64min – Robben padá v šestnástke po faule Moisandera, hlavný rozhodca nepochopiteľne nepíska penaltu.
66min – striedame Robbena za Comana.
69min – Kruseho strela letí tesne nad našu bránku.
71min – domáci striedajú Bauera za Bartelsa.
72min – García vidí iba žltú kartu za škaredý faul na Kimmicha.
75min – domáci kapitán Junuzovič vidí žltú kartu za faul na Comana.
79min – striedame Ribéryho za Costu.
81min – domáci striedajú Garcíu za Kainza.
90min – Eggestein žltá karta za faul na Comana. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Sanches za krásne uvoľní pri čiare, jeho spätnú prihrávku pošle na bránku Kimmich, domáci brankár ale loptu nohou vyráža.
90+3min – Coman vidí žltú kartu za faul na Kainza. Delaneyho strela letí vedľa našej bránky. Následne hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Dnes to bolo ťažké, ale zaslúžili sme si vyhrať. Mali sme problémy po inkasovanom góle. Werder hral veľmi dobre a to najmä v druhej polovici. Vždy existujú ťažkosti počas sezóny.“

Philipp Lahm: „Tá najdôležitejšia vec je, že sme vyhrali. Je ale tiež jasné, že môžeme a potrebujeme hrať lepšie. Prichádzajú anglické týždne. Vzhľadom k tomu, že nás čakajú ťažké zápasy, my potrebujeme lepšiu hru ako v posledných dvoch zápasoch.“

Arjen Robben: „Ak idete do vedenia 2 : 0, potom už musíte zápas zvládnuť naozaj až do konca. Brémy ale urobili ešte väčší tlak v druhej polovici, hrali viac dopredu a pre nás to malo byť pri protiútokoch jednoduchšie. Vytvorili pre nás väčší priestor. Musíme hrať oveľa lepšie. Keď to urobíme lepšie musíme vyhrať tri alebo štyri nula. Musíme lepšie organizovať hru a ovládať ju pri držaní lopty. Sú tam ešte možnosti na vylepšenie.“

Max Kruse (Werder Brémy): „Freiburg minulý týždeň tiež ukázal, že môžete hrať proti Bayernu. Ak si trúfate, ako sme to urobili v druhej polovici, potom je to možné. Tiež sme ukázali futbalové vlastnosti, ale polčas nie je dosť času. Ak chcete bodovať proti Bayernu, musíte hrať dobrých 90 minút. Ukázali sme dobrý výkon, ale nakoniec sa do tabuľky zapíše nula.“