15:30
Weser Stadion Bremen

Werder Bremen – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na zápas 2.kola Bundesligy v Brémach nastupujeme sezóny 2017/2018 nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Vidal, Tolisso, Thiago – Robben, Ribéry, Lewandowski.

6min – brankár Pavlenka vyráža technickú strelu Robbena.
7min – po rohovom kope a zaváhaní Pavlenku pri boxovaní lopty, trafí Tolisso brvno.
9min – Vidalova strela halfvolejom letí vedľa bránky.
15min – Ribéryho nepresná strela vedľa bránky.
25min – Alabovu tvrdú strelu spoza šestnástky vyráža domáci brankár.
29min – po priamom kope domácich sa k zakončeniu dostáva Delaney, jeho strelu ale zblokuje Hummels.
32min – Eggestein vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
38min – Ribéryho center pošle Robben hlavou tesne vedľa bránky.
40min – Robben sa dostane zo streleckého uhla, jeho spätnú prihrávku na Ribéryho vystihne brankár domácich.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – Kimmichova strela končí tesne vedľa bránky a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

55min – Vidalova hlavička končí v náručí brankára Pavlenku.
56min – Vidalovu strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár.
60min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Delanyeho.
64min – striedame Robbena za Comana.
72min – 0 : 1 Coman prihráva pred bránku, kde Lewandowski pätičkou usmerní loptu do domácej siete.
73min – Ribéryho strieda Müller.
74min – Müllerovu strelu vyráža do bezpečia domáci brankár.
75min – 0 : 2 Lewandowski si urobí priestor na hranici šestnástky a dvojitými jasličkami pomedzi nohy obrancu Bauera aj brankára Pavlenky zvyšuje skóre.
76min – dvojnásobné striedanie v domácom mužstve. Maximiliana Eggesteina strieda Bargfrede a Gondorfa Kainz.
84min – domáci striedajú Bartelsa za Johannesa Eggesteina.
85min – striedame Vidala za Rudyho.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – po rohovom kope letí lopta z kopačky Lewandowského tesne vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného zápasu.

Hasan Salihamidžič: „Naozaj sme odohrali dobrý zápas. Zostali sme trpezliví a mali veľa príležitostí. Boli sme veľmi kompaktní, veľa sme súperovi nedovolili a nakoniec sme strhli víťazstvo na našu stranu. Robert Lewandowski dnes opäť ukázal, že je neoddeliteľnou súčasťou tímu, že je najlepší v Bundeslige a je jedným z najlepších na svete. Lewy je veľký hráč.“

Carlo Ancelotti: „Som s výsledkom veľmi spokojný. Bolo to dôležité víťazstvo vo veľmi ťažkom stretnutí. Prvú hodinu sme mali problémy s nájdením otvoreného priestoru. Ako tréner ale môžete vždy nájsť spôsoby, ako zlepšiť hru, ale nakoniec sa počítajú iba tri body.“

Manuel Neuer: „Som rád, že som späť na ihrisku a že sme vyhrali zápas. Ukázali sme dobrý defenzívny výkon. V 1.polčase nám chýbalo trochu myšlienky. My sme ale dlhú dobu bojovali. V druhom polčase sa Werder unavil, preto sme sa mohli chopiť príležitosti. Bol to pre mňa dobrý deň, som späť, vyhrali sme zápas a udržal som nulu.“

Robert Lewandowski: „Niekedy musíme byť trpezliví a čakať na svoje šance. Všetci sme videli, že Werder hrá veľmi defenzívne. Nebolo tam pre nás veľa miesta, takže to nebolo také jednoduché, aby sme strelili prvý gól.“

Alexander Nouri (tréner Werderu Brémy): „Do 70 minúty sme veľmi dobre bránili. Druhým gól padol jednoducho príliš rýchlo. Naše nasadenie bolo veľmi vysoké, takže nám na konci chýbali sily.“