15:30
Weser Stadion Brémy

Werder Bremen – FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Na zápas 13.kola Bundesligy nastupujeme v Brémach proti Werderu v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Ribéry – Lewandowski.

7min – Müller prihráva za obranu na Lewandowského, ktorého strelu domáci brankár so šťastím reflexívne vyráža na roh.
12min – Lewandowského nepresná ďalekonosná strela končí vedľa bránky.
15min – Kimmichov pokus o obstrelenie brankár z hranice šestnástky končí vedľa bránky.
20min – 0 : 1 Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Gebre Selassiem, penalta sa ale nepíska. Pri následnom útoku Kimmich prehodí loptu na Gnabryho, ktorého strelu domáci brankár vyráža, na lob z dorážky je už ale krátky.
22min – Neuer chytá strelu Gebre Selassieho.
26min – Alaba odcentruje na Müllera, ten ale z dobrej pozície minie bránku.
29min – Süle v poslednej chvíli zabráni prihrávke na pred bránkou osamoteného Eggesteina.
33min – 1 : 1 Kruse odcentruje na Osaka, ktorého neubráni Boateng ani vybiehajúci Neuer a tak domáci hráč hlavou zrovnáva skóre.
36min – Moisander vidí žltú kartu za faul na Gnabryho.
37min – zraneného Ribéryho strieda Coman.
39min – po prihrávke Gnabryho pošle Lewandowski zoči-voči domácemu brankárovi Pavlenkovi strelu vedľa bránky.

47min – Comanovu spätnú prihrávku pošle Müller strelou na bránku, loptu ale Moisander cestou tečuje na roh. Po jeho rozohraní hlavičkuje Süle vedľa bránky.
50min – 1 : 2 Müller prihráva pred bránku, kde loptu tečuje domáci stopér do kolena Gnabryho, od ktorého končí v domácej bránke.
53min – na Kimmichov dobre odcentrovaný rohový kop nedosiahne Lewandowski ani Müller.
55min – Comanovu strelu z uhla vyráža dobre vybiehajúci domáci brankár Pavlenka.
63min – domáci striedajú Veljkoviča za Langkampa.
66min – domáci opäť striedajú Eggesteina za Möhwalda.
68min – Sahin vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
74min – po rohovom kope sa k zakončeniu dostáva Alaba, ktorý z hranice šestnástky pošle loptu vedľa bránky.
76min – domáci striedajú Sahina za Pizarra.
77min – Kruseho prízemná strela tesne míňa našu bránku.
79min – Alaba vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
80min – striedame Gnabryho za Thiaga.
82min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Augustinssona.
86min – Alabov priamy kop letí tesne nad bránku.
90min – striedame Müllera za Martíneza. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – Moisander fauluje Lewandowského a vidí za to druhú žltú a následne červenú kartu.
90+4min – potom, čo sa Lewandowski na polovici ihriska vyhne ofsajdu, postupuje sám na domáceho brankára, ktorý ale vybehne a donúti Lewandowského ku kľučke, ktorá ho dostane z ideálnej streleckej pozície, čím zmarí sľubne vyzerajúcu šancu.
90+5min – hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes to bol pre mňa veľmi dobrý zápas. Dominovali sme technicky, takticky, ale nakoniec aj bojovnosťou. Urobili sme to naozaj dobre. Ak sa mám na niečo sťažovať, potom sú to len šance. Napočítal som šesť alebo sedem ďalších krištáľovo čistých šancí, ktoré potrebujeme premeniť na góly. Ale páčilo sa mi aj to, že obranne sme boli všetci spolu proti lopte. Pri pohľade do budúcnosti vidieť, že máme rezervy, ale môžeme hrať kvalitne. Chcel by som zablahoželať tímu.“

Serge Gnabry: „Toto víťazstvo prináša veľkú úľavu a vytvára dobrú náladu a sebavedomie. Práve dnes sme súperovi veľa nedovolili. Nakoniec sme získali víťazstvo. Samozrejme vieme o situácii v tabuľke, takže tri body sú vždy dôležité. Samozrejme, že som dnes potešený svojimi dvoma gólmi a že som mohol pomôcť tímu vyhrať. Máme kvalitný káder a potrebujeme všetkých hráčov. Je dobré, že konkurencia sa znova zase zlepšuje.“

Florian Kohfeldt (tréner Werder Bremen): „Musíme uznať, že Bayern veľmi dobre fungoval ako tím. V tomto zmysle sme prehrali s veľmi dobrým súperom. Možno nebol teraz najlepší čas hrať proti tomuto špičkovému tímu.“

Max Kruse (Werder Bremen): „Opäť sme pripustili príliš ľahké góly, ktoré sa nám nesmú stať. Ak dostanete také ľahké góly proti Bayernu, tak prehráte zápas.“