20:45
Weser Stadion Bremen

Werder Bremen – FC Bayern

2 : 3 (0 : 1)

V semifinále Nemeckého pohára 2018/2019 sme odohrali zápas v Brémach proti domácemu Werderu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

8min – Kruseho strela z dobrej pozície končí nad bránkou.
10min – Gnabry prihráva Müllerovi, ktorého pätička končí vedľa bránky.
16min – Comanovu spätnú prihrávka pošle Müller z výbornej pozície na bránku, loptu ale na roh zblokuje Moisander.
19min – Osakova strela minie našu bránku.
22min – Thiagova strela z hranice šestnástky letí tesne nad bránku.
23min – Rashica prihráva Klaassenovi, ktorého strela letí nad bránku.
25min – Klaassen vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
26min –Hummels vidí žltú kartu za faul na Rashicu.
35min – Comanova krížna strela minie bránku.
36min – 0 : 1 Boateng odcentruje na Müllera, ktorý sa hlavičkou snaží prelobovať brankára Pavlenku, loptu ale zastaví tyč, od ktorej sa dostáva k dobiehajúcemu Lewandowskému, ktorý do odkrytej bránky pohodlne skóruje.
41min – Müller odcentruje na Lewandowského a lopta končí v bránke. Gól ale neplatí, lebo Lewandowski je pri pokuse o hranie lopty v ofsajde.
43min – Gnabryho strela letí nad bránku.
45min – Osakovu zrazenú strelu Sven Ulreich chytá.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – Müller odcentruje na Comana, ktorého strelu Pavlenka vyráža.

57min – Gnabryho strieda Goretzka.
63min – 0 : 2 Goretzkova zlá strela sa dostáva k Müllerovi, ktorý sa uvoľní cez Veljkoviča a strelou pod brvno nedá domácemu brankárovi šancu.
65min – domáci striedajú Möhwalda za Pizarra.
66min – Klaassenovu hlavičku chytá Ulreich na bránkovej čiare.
69min – Kimmichom centrovaná lopta trafí brvno domácej bránky, následná Thiagova hlavička končí nad bránkou.
74min – 1 : 2 Augustinsson prihráva Rashicovi, ktorý prihrávkou nájde osamoteného Osaka a ten z hranice malého vápna prestrelí Ulreicha.
75min – 2 : 2 po rozohraní lopty zo stredového kruhu prichádza strata lopty a rýchly protiútok domácich. Eggestein prihráva Rashicovi a ten strelou k tyči zrovnáva skóre.
76min – Thiaga strieda James.
78min – Coman vnikne do šestnástky, kde padá po kontakte s Gebre Selassiem a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú následne potvrdí aj videorozhodca.
80min – 2 : 3 Lewandowski penaltu bezpečne premení, keď prízemnú strelu pošle na opačnú stranu ako sa hodí brankár Pavlenka.
81min – domáci striedajú Augustinssona za Harnika.
84min – potýčku viacerých hráčov vyrieši hlavný rozhodca žltými kartami pre Jamesa a Kruseho.
88min – Jamesova strela z dobrej pozície letí nad bránku.
89min – obe mužstvá striedajú. Naši Müllera za Rafinhu a domáci Klaassena za Eggesteina. Kapitánsku pásku si od Müllera berie Lewandowski.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+3min – Lewandowského zakopnutie lopty, posúdi hlavný rozhodca ako zdržiavanie hry a ukáže nášmu útočníkovi žltú kartu. Pri následnom rýchlom protiútoku sa do šance dostáva Lewandowski, ktorý sa samostatný nájazd zo strany snaží zakončiť takmer hokejovým „blafákom“, po kľučke na domáceho brankára ale trafí tyč domácej bránky.
90+5min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš postup do májového finále Nemeckého pohára.

Niko Kovač: „Bol to skvelý zápas z oboch strán. Ak zvážim šance, potom sme tí, ktorí ich mali viac. Bránili sme v prvej polovici vpredu a nenechali Brémy pred našim gólom prejsť. Vedel som, že ak Brémy strelia gól, potom sa tu niečo môže stať. Pri góloch sme boli príliš pasívni.“

Thomas Müller: „Obidva tímy prešli v podstate dlhú cestu. Ako sme očakávali, našli sme tu skvelú atmosféru. Hrali sme celkom dobrý zápas, kým sme viedli 2:0. Brémy mali dnes viac šancí ako v zápase Bundesligy. Zaslúžili sme si ale vedenie a mali sme naozaj dobré príležitosti. Potom sme urobili jednu, dve chyby a zrazu Brémy vyrovnali so šialenou energiou. Potom to už bolo o tom, kto strelí gól. Summa summarum sme mali oveľa viac dobrých možností, ale v takomto zápase sa často rozhodujú maličkosti. Mali sme viac šancí, ale v pohári sa môže stať hocičo.“

Sven Ulreich: „Nechali sme Brémy vrátiť sa do zápasu, pretože sme mali päť až desať minút, kde sme neboli dobrí. Nakoniec ale záleží na tom, že sme postúpili do finále.“

Max Kruse (kapitán Werder Bremen): „To bol zápas, v ktorom máte všetko alebo vôbec nič. Vrátili sme sa do zápasu na 2: 2, to bolo len dobré. Ale stratili sme tento zápas a to je všetko, čo sa dnes počíta.“