Weser-Stadion Bremen

bremenbayern

Werder Bremen – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na zápas 9.kola Bundesligy proti Werderu Bremen nastupujeme na Weser štadióne v Brémach v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat – Alonso – Lahm, Vidal, Müller, Thiago – Lewandowski.

3min – priamy kop Alonsa letí vedľa bránky.
12min – Neuer chytí strelu Ujaha.
13min – Lewandowski padá v šestnástke po kontakte s Gálvezom, penalta sa nepíska.
22min – Müller odcentruje a Lewandowski posiela loptu hlavou do bočnej siete.
23min – 0 : 1 Thiago odcentruje, Müller sa vyhne offsideovej pasci, spracuje loptu a strelou vedľa brankára Wiedwalda otvára skóre stretnutia.
42min – Rafinha vidí žltú kartu.
44min – Junuzovičovu strelu zblokuje naša obrana.

50min – Bernatov center Müller v ťažkej pozícii nedokáže usmerniť na bránku.
52min – Lewandowski hlavičkuje do rúk brankára Wiedwalda.
58min – s Lewandowského slabou pätičkou si domáca obrana poradí.
59min – Lorenzena strieda Öztunali.
60min – García vidí žltú kartu za faul na Müllera.
68min – po tom, čo centrovaná lopta preskočí Bernata sa do veľkej šance dostáva Ujah, jeho strelu ale reflexívnym zákrokom vyráža Manuel Neuer.
72min – Lewandowski vnikne do šestnástky, domáci brankár ho nevyberaným zákrokom na penaltu aj červenú kartu posiela k zemi, hlavný rozhodca nepochopiteľne nepíska.
75min – Ujahova strela netrafí našu bránku.
77min – Rafinhu strieda Kimmich.
78min – Fritza strieda Pizarro.
80min – Bargfrede vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
82min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Ujaha.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Lewandowski sa dostáva do šance, postranný rozhodca mu ale odmáva offside.
90+2min – Vidala strieda Milos Pantovič, ktorý si odbije bundesligový debut.

Pep Guardiola: „Vyhrali sme ťažký zápas. Brémy bránili veľmi hlboko. Nebolo ľahké nájsť medzery. Hlavne preto, že sme nemali krídlo. Hru sme dobre kontrolovali, ale ak je len 1 : 0, viete, že je to na konci bude opäť ťažké. Gratulujem mojmu tímu. Toto víťazstvo znamená pre mňa veľa.“

Thomas Müller: „Máme tri body bez ohľadu na rekord. Ale to je pekná story. Boli sme jasne dominantní, mali sme najmä v druhej polovici ešte ďalšie dve šance. Radi by sme strelili druhý gól. Tak to bolo vzrušujúce až do konca. Odohrali sme slušný zápas.“

Robert Lewandowski: „Sme veľmi potešení s tromi bodmi, aj keď sme vyhrali len 1 : 0. Nemôžete hrať zakaždým perfektne. Werder hrá veľmi defenzívne – s piatimi obrancami vedľa seba. Vzhľadom k tomu to pre nás ofenzívnych hráčov nebolo ľahké. Myslím, že faul na mňa bola jasná penalta, ale našťastie aj tak máme tri body. Od zajtra sa budeme sústrediť na Ligu majstrov.

Viktor Skripnik (tréner Werderu Bremen): „Boli sme si vedomí, že hlboko bránime, chceli sme kompaktne stáť a čakať na naše šance. Ku koncu sme boli odvážnejší, ale ak máme byť úprimní, Bayern mohol rozhodnúť zápas skôr.“

Felix Wiedwald (brankár Werder Bremen): „Boli sme dobre organizovaní zozadu, Bayern nám to robil ťažké a mal jednu alebo dve šance na prestávky. S trochou šťastia sme ale mohli remizovať.