15:30
Rhein Energie Stadion Kolín

1.FC Köln – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 23.kola Bundesligy nastupujeme proti „capkom“ v Kolíne v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat – Thiago, Vidal – Coman, Müller, Costa – Lewandowski.

5min – Zoller prihráva pred bránku, Neuer ale loptu prikryje.
7min – centrovanú loptu pred bránku odkopáva pre Lewandowskim do bezpečia Olkowski. Pri nasledujúcej akcii padá v šestnástke Lewandowski po kontakte so Subotičom, penalta sa ale nepíska.
9min – Costa odcentruje pred bránku, Vidal ale loptu z prvej zle trafí.
16min – Costovu strelu spoza šestnástky vyráža do domáci brankár Kessler na roh.
19min – Osakovu gólovú hlavičku smerujúcu do šibenice vyráža Manuel Neuer čarovným zákrokom na roh.
21min – Coman odcentruje pred bránku, Lewandowski pošle loptu hlavou na bránku, domáci brankár loptu vyrazí nad brvno.
24min – Alabovu strelu asi z 30 metrov brankár Kessler s námahou vyráža na roh.
25min – 0 : 1 po Costovom pretiahnutom centri sa k lopte dostáva Vidal, ktorý ju vráti pred bránku, kde nájde Martíneza, ktorý z hranice malého vápna prestrelí domáceho brankára.
28min – Coman sa z uhla snaží prestreliť brankára Kesslera strelou medzi nohy, ten ale loptu tečuje a tá preskáče pred bránkou, keďže ju nikto z našich hráčov nestihne tečovať do bránky.
33min – Lewandowski pekne spracuje loptu, potom si ju ale trochu ukopne a domáci brankár ju prikryje.
34min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Hogera.
36min – Vidalovu ďalekonosnú strelu domáci brankár boxuje do bezpečia.
42min – Högerova strela letí vedľa našej bránky.

48min – 0 : 2 Müller prihráva Bernatovi, ktorého strelu Olkowski tečuje do protipohybu bezmocného brankára Kesslera.
49min – Osako padá v šestnástke po súboji s Bernatom, penalta sa ale nepíska.
52min – zraneného Costu strieda Ribéry.
56min – domáci striedajú Sörensena za Maroha.
63min – domáci striedajú Clemensa za Rudnevsa.
64min – Martínezova hlavička po rohovom kope končí vedľa domácej bránky.
73min – obe mužstvá striedajú. Domáci Högera za Jojiča a naši Vidalo za Kimmicha.
78min – Lewandowského strela z piatich metrov minie bránku, vzrušenie je ale zbytočné, Lewandowskému je odmávaný ofsajd.
79min – Bernat fauluje Osaka a vidí za to žltú kartu.
82min – striedame Comana za Rafinhu.
89min – 0 : 3 spätná prihrávka Bernata si nájde Ribéryho, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
90min – po rozohraní lopty zo stredového kruhu hlavný rozhodca Drees bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to dobrý zápas. Sme spokojní, pretože to bol aj dôležitý zápas. Zo začiatku sme mali problémy, pretože Kolín hral a bránil s dobrou organizáciou. Po góle Martíneza sme mali viac priestoru. V druhom polčase sme ukázali dobrý výkon.“

Franck Ribéry: „Bolo to dôležité víťazstvo. Hrali sme dnes aj dobre. Musíme takto pokračovať. Bol to ťažký zápas, ale my sme hrali dobre od začiatku. Vyhrať 3 : 0 v Kolíne je skvelé. To je dobrý tím, majú dobrú sezónu. Je to dôležitý výsledok aj pre utorkovú odvetu proti Arsenalu.“

Peter Stöger (tréner 1. FC Köln): „Ak chcete vytvoriť proti Bayern niečo pozitívne, potom je nutné, aby ste dve, tri situácie ktoré máte premenili na gól. To mohla byť napríklad hlavička Osaku. To však ešte neznamená, že by sme vyhrali, ale potom by Bayern mohol mať nejaké problémy a bolo by to potom oveľa zaujímavejšie. Tak to bolo tiež jasné, že ak dostaneme tesne po polčase druhý gól, už to bude veľmi ťažké. Vážim si výkonu svojich chlapcov. To, čo ukázali ako nasadenie, organizáciu a vôľu, to bolo úplne v poriadku. Zvlášť proti tímu, ako je Bayern.“

Neven Subotič (1. FC Köln): „Ako športovec som samozrejme po porážke nespokojný. Pripravovali sme sa na zápas  celý týždeň, pretože sme hrali proti najlepším. Myslím ale, že sme hrali veľmi dobre v priebehu celých 90 minút. Mali sme v prvom polčase tiež príležitosť ujať sa vedenia. Bohužiaľ sme pri góloch neboli dostatočne konzistentní a to je samozrejme Bayern, že toho využije na góly. Celkovo ale náš výkon dnes nebol zlý.“