Charita

Charita FC Bayern München

 

 

FC Bayern München je známy svojími častými charitatívnými činmi. Pomáha či už firmám na dlhšiu dobu, iným futbalovým klubom vo finančných ťažkostiach, rovnako tak aj obyčajným ľuďom v nešťastí.

 

 

V dôsledku csunami v roku 2004 bola založená nadácia „FC Bayern – Hilfe eV“, ktorá si dala za cieľ pomáhať ľudom v postihnutých oblastiach. Peniaze boli okrem iného použité na výstavbu školy v Marathenkerny na Srí Lanke a obnovu oblasti Trincomalee rovnako na Srí Lanke.

 

V apríli 2007 bolo rozhodnuté, že sa nadácia zamerá na pomoc konkrétnym ľuďom v núdzi.

 

V FC Bayern Hilfe eV sú všetky dary v 100% výške rozdelené v prospech tých, ktorí to potrebujú.

 

Ako ukázala minulosť klub má tiež slabosť pre futbalové kluby, ktoré sa ocitnú vo finančných problémoch. Opakovane podporil napríklad svojho miestneho rivala 1860 Mníchov s priateľskými zápasmi, transfermi za výhodné ceny, aj priamymi prevodmi peňazí.

 

Aj v prípade St.Pauli ktorému pohrozili, že stratí svoju licenciu pre profesionálny futbal kvôli finančným problémom, Bayern pomohol priateľským stretnutím bez akýchkoľvek poplatkov, pričom všetky príjmy smerovali do pokladnice St.Pauli.

 

Ďalším známym príkladom bol nákup Alexandera Zicklera v roku 1993 z Dynama Drážďany. Bayern v vlastnej vôle zdvihol ponuku za Zicklera na 2,3 milióna DM (nemeckých mariek), čo mnohí považovali v tej dobe za sumu potrebnú na dotáciu finančne ohrozených Drážďan.

 

V dobe, keď mal domovský klub Marka van Bommela Fortune Sittard finančné problémy, Bayern prišiel na priateľský zápas na pomoc holandského klubu.

 

Po skončení sezóny 2010/2011 odohralo mužstvo charitatívny zápas v Japonsku. Išlo o akt pomoci obetiam a pozostalým po živelnej pohrome. Karl-Heinz Rummenigge vyhlásil, že všetky výdavky v súvislosti so zápasom uhradí náš klub a zisk z predaja lístkov poputuje obetiam katastrofy.

 

zdroj a foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.