Fankluby

Fankluby – Supporters

 

Presne 50 rokov po tom, čo bol zaregistrovaný „Steinberg“, ako prvý fan klubu FC Bayern Mníchov sa 17. augusta 2015 zaregistroval 4000 oficiálny fanklub. Jubilejný fanklub „#rotwienie Oberopfingen“ pochádza z Kirchdorf an der Iller (Baden-Württemberg) a v súčasnej dobe má 95 členov. FC Bayern sa stáva jedným z najpopulárnejších futbalových klubov na svete. Spoločne má teraz viac ako 4500 fanklubov a 360 000 členov z celého sveta. V samotnom Nemecku existuje 3462 fanklubov 274 434 registrovanými členmi. Zvyšných 538 fanklubov je z 94 krajín a združuje 34 991 členov hlásených na FC Bayern.

 

Medzi najznámejšie skupiny patria Red Munichs 89, Red Sharks, Die 13 Höslwanger, Südkurve ’73 a Red Angels. Ku klubu patria aj tvrdšie jadrá fanúšikov medzi ktorého vieme zaradiť najmä skupiny ako Servis Crew Munich (SCM), Munichmaniacs 1996 a Schickeria München. Vzhľadom na to že klub má priaznivcov po celej krajine, všetky zápasy Bayern vonku v posledných rokoch boli vypredané. Rovnako medzi beznádejne vypredané patria aj domáce zápasy v Allianz Arena, kde sa na domácich zápasoch spieva najmä klubová hymna. Predchádzajúcu hymnu Forever Number One vystriedala Stern des Südens, ktorú zložil Willy Astor, populárny mníchovský rodák.

 

Rivalita

 

Bayern je jedným z troch profesionálnych futbalových klubov v Mníchove. Ďalšie sú TSV 1860 Mníchov a SpVgg Unterhaching. Pričom rivalita bola v minulosti najmä medzi Bayernom a TSV 1860. Medzi Bayernom a Unterhachingom nie je rivalita skoro žiadna a najvýznamnejšia udalosť vo vzťahu oboch klubov je pamätný koniec sezóny 1999/2000. Unterhaching porazil Bayer Leverkusen v poslednom kole a dopomohol Bayernu k titulu. Najväčším rivalom Bayernu v bavorsku je 1.FC Norimberg, ktorý bol úspešný najmä v minulosti. Zápasy medzi Bayernom a Norimbergom sa často označujú ako bavorské derby. Medzi najväčších súperov v Nemecku patrili v minulosti najmä Borussia Mönchengladbach a 1. FC Kaiserslautern (1970), neskôr Hamburger SV (1980), Werder Brémy, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund a Schalke 04. V Európe sú to tradičný rivali Real Madrid, AC Milan a Manchester United.

 

Red Munichs 89

 

 

Red Sharks

 

 

Die 13 Höslwanger

 

 

Südkurve ’73

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.