18:00
Vodafone Park Istanbul

Beşiktaş – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov sezóny 2017/2018 proti tureckému Beşiktaşu nastupujeme vo Vodafone Parku v Istanbule v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Müller, Vidal, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

2min – Vidalova hlavička letí tesne vedľa domácej bránky.
10min – priamy kop Alabu vyráža domáci brankár Zengin iba pred seba, dorážka Müllera ale letí iba nad bránku.
17min – Ribéryho v dobrej streleckej pozícii v poslednej chvíli zablokuje Uysal.
18min – 0 : 1 Müllerov center si v šestnástke nájde Thiaga, ktorý ľavou nohou z prvej prestrelí domáceho brankára.
28min – Alabov rohový kop pošle Hummels hlavou vedľa bránky.
33min – strelu Lensa spoza šestnástky pohodlne chytá Sven Ulreich.
35min – striedame zraneného Thiaga za Jamesa.
37min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Lova.
41min – Boateng vidí žltú kartu za faul Lensa.
44min – Hummels v poslednej chvíli zblokuje strelu Gonula.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu

46min – cez polčasovú prestávku striedame Hummelsa za Süleho.
47min – 0 : 2 Rafinha odcentruje do šestnástky a domáci Gönül si loptu zrazí do vlastnej bránky.
50min – Alabov priamy kop pohodlne chytá domáci brankár.
51min – mačka na ihrisku spôsobí chvíľkové prerušenie hry.
56min – po obrannom zákroku domácich sa k lopte dostáva James, jeho slabú strelu ale chytá brankár Zengin.
59min – 1 : 2 po zlej a pomalej rozohrávke našich a najmä chybe Alabu sa k lopte dostáva Love, ktorý aj keď tiesnený Vidalom a v páde, pošle loptu do našej bránky.
60min – domáci dvojnásobne striedajú. Najprv Arslana za Hutchinsona a následne Lensa za Talisca.
64min – Hutchinson vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
68min – striedame Lewandowského za Wagnera.
70min – Wagnerovu strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár.
75min – domáci striedajú strelca gólu Lova za Babela.
76min – Jamesova strela letí tesne vedľa domácej bránky.
81min – strelu Quaresmu spoza šestnástky pohodlne chytá Sven Ulreich.
84min – 1 : 3 Alaba odcentruje pred bránku a Wagner hruďou usmerní loptu do bránky.
90min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš postup do štvrťfinále.

Jupp Heynckes: „Ak sa pozriete na oba zápasy, pokročili sme. Besiktas doma neprehral, takže môžete vidieť, že je to veľmi silný tím. Nie je ľahké tu vyhrať. Pri skóre 7 : 0 bolo isté, že sme dosiahli štvrťfinále. Jediným záporom je, že máme príliš veľa žltých kariet. Thiago cítil bolesť pod chodidlom. Zajtra bude podrobne vyšetrený, ale nemyslím si, že to bude vážne.“

Thomas Müller: „Bol to hektický zápas s množstvom loptových strát, aj od nás, najmä v druhej polovici. Všetci sme to urobili veľmi dobre, aj keď štruktúra nebola taká, ako si predstavujeme. Ak vyhráte 3 : 1 v Istanbule, nie je všetko zlé. Sme radi, že sme splnili našu úlohu, teraz sa pozeráme na ďalšie kolo.“

Jérôme Boateng: „Bolo to skvelé hrať tu. Dosiahli sme góly v pravý čas, ale niekedy sme v rozpakoch s hlúpymi chybami. Vieme, že sa musíme zlepšovať, keďže v Ligy majstrov sú aj ďalší protivníci.“