18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

0 : 2 (0 : 2)

V megašlágri 11.kola Bundesligy nastupujeme pred vypredaným Signal Iduna Parkom v Dortmunde proti domácej Borussii v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Hummels, Süle, Alaba – Martínez, Thiago – Robben, James, Coman – Lewandowski.

9min – Schmelzer vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
12min – Sokratis vysúva Aubameyanga, toho v poslednej chvíli pred zakončením krásnym sklzom zablokuje Süle.
16min – do dobrej šance sa dostáva Lewandowski, ktorého fauluje Sokratis, hlavný rozhodca to ale ako faul neposúdi.
17min – 0 : 1 James pristaví loptu pre Robbena a ten krásnou strelou obstrelí domáceho brankára.
18min – na center Comana nedosiahne Martínez.
23min – Kagawa padá v šestnástke po súboji s Hummelsom a dožaduje sa penalty, hlavný rozhodca je ale iného názoru.
27min – Coman prihráva pred bránku, skôr ako Lewandowski je pri loptu domáci brankár Bürki.
30min – po akcii 3 na 2 sa sám pred Ulreichom ocitne Yarmolenko, loptu ale našťastie trafí iba do vybiehajúceho Ulreicha.
32min – Kagawova strela sa obtrie o tyč našej bránky.
34min – Lewandowski dostáva prihrávku za obranu, postupuje sám na Bürkiho, nemá ale potrebnú rýchlosť, preváha moment zakončenia a následne sa až 5 domácich hráčov stihne vrátiť, cez ktorých sa už Robert nepreštrikuje.
38min – 0 : 2 Kimmich prihráva pred bránku a Lewandowského pätičku Weigl zrazí nad bezmocného brankára Bürkiho do bránky.
41min – zraneného Sokratisa strieda Toljan.
45min – koniec 1.polčasu.

47min – ďalekonosná strela Toljana letí vysoko nad našu bránku.
48min – Robben odcentruje na Lewandowského, jeho gólovú hlavičku brankár Bürki iba reflexívnym zákrokom na bránkovej čiare vyráža.
49min – Pulišičovu prihrávku pred bránku Aubameyang zle trafí a tak ju Alaba odkopáva do bezpečia.
58min – Toprak vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
64min – Robbenovu prihrávku pošle Lewandowski nepresne vedľa bránky.
65min – Alaba vidí žltú kartu za faul na Yarmolenka.
66min – Kimmich zblokuje v dobrej pozícii strelu Kagawu.
67min – 0 : 3 Alabova centrovaná lopta končí v bránke. Počas letu lopty sa ju snažia tečovať Lewandowski a končekmi prstov sa jej dotkne aj brankár Bürki. Gól je najprv pripísaný Lewandowskému, neskôr ale agentúry zmenia strelca gólu na Alabu.
68min – domáci striedajú Kagawu za Götzeho.
73min – striedame zraneného Alabu, ktorý má problém so zadným stehenným svalom, za Rafinhu.
75min – Ulreich vyráža strelu Aubameyanga. Martínez vidí žltú kartu za faul na Weigla.
80min – striedajú obe mužstvá. Domáci Yarmolenka za Sancha a naši Martíneza za Rudyho.
81min – ošetrovať sa necháva hlavný rozhodca Stieler, ktorý má nejaké ťažkosti s lýtkovým svalom. Do hry ale po ošetrení nepúšťa štvrtú rozhodkyňu Bibianu Steinhaus, ale sám pokračuje v zápase.
84min – striedame Jamesa za Vidala.
88min – 1 : 3 Pulišič sa vymotá od rohovej zastávky cez 3 našich hráčov, prihráva Castrovi, ten následne Bartrovi, ktorý obstrelí Svena Ulreicha.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Castro v páde nedosiahne na dobrú centrovanú loptu.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešhého stretnutia.

Jupp Heynckes: „Dnes sme hrali vynikajúci futbal proti veľmi dobrému tímu a to najmä v prvej polovici. Treba tiež uznať, že aj Dortmund mal veľmi dobré šance. Sven Ulreich nás ale držal v hre. Tím bol na 100 percent motivovaný, absolútne sme chceli vyhrať. Kompliment pre môj tím! Bol to celkovo skvelý výkon! Pred štyrmi týždňami by nikto nepovedal, že máme budeme mať šesť bodov pred Dortmundom a štyri pred Lipskom. Na tom sme tvrdo pracovali. Ak budeme mať k dispozícii zranených hráčov, budeme hrať ešte lepší a dúfajme, že aj úspešný futbal.“

Mats Hummels: „Bol to zápas s mnohými šancami na oboch stranách. BVB mohol streliť viac gólov. Efektívnosť ale dnes bola rozhodujúcim faktorom. S tým, že by sa liga stala nudnou by sme nemali problém. Ale ja tomu neverím. Všetko sa zmeniť za dva, tri zápasy, preto musíme aj naďalej hrať naplno. Samozrejme, že sme veľmi spokojní s tým, ako sme sa doteraz prezentovali pod Juppom Heynckesom.“

Robert Lewandowski: „Bol to veľmi ofenzívny zápas. Oba tímy mali veľa šancí, ale my sme strelili tri góly. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, ktoré ukazuje, že sme v dobrej kondícii.“

Peter Bosz (tréner Dortmundu): „Bayern bol dnes jasne lepší tím a to najmä v prvej polovici. Všade sme boli príliš neskoro. Plánovali sme hrať veľmi kompaktne, ale to nefungovalo. V druhej polovici sme ukázali, že môžeme hrať lepšie.“

Gonzalo Castro (Borussia Dortmund): „V prvom polčase sme neboli takí dobrí ako v druhom. Napriek tomu sme mali dve, tri krištáľovo čisté šance, kde sme mohli vyrovnať na 1 : 1. S desiatimi mužmi na ihrisku sme inkasovali zbytočný gól na 0 : 1. V druhej polovici sme skúsili všetko, mali sme šancu na 1 : 2, ale potom sme znova inkasovali. Sú chvíle, kedy musíte držať spolu ako tím.“