31/03/2018
18:30

FC Bayern – Borussia Dortmund

6 : 0 (5 : 0)

Na zápas 28.kola Bundesligy, ktorý sa v rámci Veľkonočných sviatkov odohráva na Bielu sobotu a je zároveň generálkou na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti FC Sevilla, nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Müller, James – Robben, Ribéry – Lewandowski.

3min – Müller si prehodí loptu cez Schmelzera, jeho následná strela končí vedľa bránky.
4min – po chybe Alabu sa k lopte dostáva Pulišič, jeho center pred bránku odvráti pred Batshuayim Boateng na roh.
5min – 1 : 0 Müller vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorý si počká na Bürkiho pohyb a bezpečne pošle loptu do bránky.
9min – Müller odcentruje pred bránku, James prepustí loptu na Ribéryho a ten si posadí Bürkiho a pošle loptu do bránky. Hlavný rozhodca ale gól neuzná pre údajný ofsajd Jamesa, ktorý sa pravdepodobne pri prepúšťaní prihrávky dotkol lopty.
14min – 2 : 0 Alabova spätná prihrávka si v šestnástke nájde Jamesa, ktorí prestrelí brankára Bürkiho. Ten si na loptu siahne, ale gólu zabrániť nedokáže.
19min – Robbenova strela spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky.
23min – 3 : 0 James vystihne rozohrávku Castra, odcentruje pred bránku a Müller z prvej pošle loptu do bránky.
29min – hostia striedajú Castra za Weigela.
43min – Robbenova strela z hranice šestnástky končí tesne vedľa bránky.
44min – 4 : 0 Ribéry sa v šestnástke pohrá s Piszczekom, snaží sa z bránkovej čiary prestreliť brankára Bürkiho, lopta sa ale od brankára hostí odráža do Ribéryho hrude, od ktorej sa dostáva k Lewandowskému a ten ju v páde pošle do bránky. Gól ešte odobrí videorozhodca, ktorý skúma či Ribéry nehral rukou.
45min – 5 : 0 brankár Bürki rozohráva loptu na Weigela, rozohrávku vystihne James, ktorý prihráva Ribérymu a ten prestrelí brankára hostí. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – striedame Alabu za Kimmicha.
54min – Rafinhova strela končí nad bránkou hostí.
61min – Bürki chytá strelu Robbena.
62min – Müller sa uvoľní v šestnástke, pošle spätnú prihrávku na Jamesa, ktorého strelu zblokuje Sokratis.
65min – Ribéry a Weigl vidia za vzájomnú potýčku žlté karty.
66min – striedame Jamesa za Thiaga.
67min – Götzeho strelu spoza šestnástky zastaví tyč našej bránky.
68min – striedame Ribéryho za Rudyho.
70min – Robbenov rohový kop pošle Hummels hlavou tesne nad bránku.
75min – Lewandowského gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža do bezpečia brankár Bürki. Hostia striedajú Pulišiča za Philippa.
78min – hostia striedajú Götzeho za Sahina.
80min – Piszczekovu strelu chytá brankár Ulreich.
81min – Ulreich chytá nebezpečnú strelu Philippa.
88min – 6 : 0 Müller pätičkou vysúva Kimmicha, ktorý prihráva pred bránku a Lewandowski už nemá problém usmerniť loptu do bránky a dovŕšiť hetrik.
90min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného mimoriadne vydareného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Po reprezentačnej prestávke je vždy ťažké nájsť rytmus. Urobili sme to ale veľmi dobre. Rozhodli sme sa vyhrať a to sa nám podarilo. Tím hral dobre 90 minút, ale za prvých 45 minút ukázal super výkon. Ukázali sme našu hravú a technickú nadradenosť.“

Thomas Müller: „Začali sme dobre. Dortmund trochu kombinoval na vrchole, ale nebol na 100 percent konzistentný. Potom sme mali na priestor, ktorý sme na začiatku využívali veľmi dobre. Ak dostanete jeden, dva góly v Allianz Aréne, môžete sa dostať pod veľký tlak. V druhej polovici sme trochu ubrali z plynu.“

Mats Hummels: „V druhej polovici sme trochu ubrali, aby sme sa nemuseli úplne vyčerpať. Je to len tri dni do zápasu v Seville. Máme dobrý futbalový tím, dobrý tímový duch a dobrú mentalitu. Ale my sme ďaleko od dokonalého výkonu a vieme na čom ešte musíme pracovať.“

Peter Stöger (tréner Borussia Dortmund): „Toto je skvelá skúsenosť. Tieto základné cnosti, o ktorých vždy hovorím, dnes už úplne chýbajú. Kládli sme príliš malý odpor. Bayern využil takmer každú chybu. Práve teraz sme takto ďaleko od Bayernu v Mníchove.“

Marcel Schmelzer (kapitán Borussia Dortmund): „Mali sme nejaké plány, ale videli ste, že tam z toho nebolo nič. Nedostali sme sa do súbojov, vždy sme boli o krok pozadu a v situáciách vždy prekonaní, pretože súper sa vždy pohyboval oveľa lepšie. Hrali s nami hru na mačku a myš.“