Allianz Aréna Mníchov

bayern   rostov

FC Bayern – FC Rostov

5 : 0 (2 : 0)

Domácim zápasom proti FC Rostov sme odštartovali boje v skupinovej fáze Ligy majstrov. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Hummels, Martínez, Alaba – Kimmich, Thiago, Vidal – Müller, Lewandowski, Costa.

21min – Lewandowského slabú strelu chytá brankár Dzhanaev.
22min – Kimmichova strela letí nad bránku.
24min – Kimmichov center posiela Lewandowski hlavou nad bránku.
27min – 1 : 0 kapitán hostí Gatcan fauluje v šestnástke Lewandowského a hlavný rozhodca Taylor odpíska penaltu, ktorú sám faulovaný hráč bezpečne premení.
37min – Thiagova strela letí vysoko nad bránku.
40min – Hummels hlavičkuje v dobrej pozícii, brankár hostí ale loptu vyráža a Hummels navyše pri hlavičkovaní inkasuje od obrancu hostí Mevlju nepríjemný kopanec do tváre.
45+2min – 2 : 0 Costa odcentruje loptu do šestnástky, kde si výborne nabehne Müller a z prvej pošle loptu do bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Poloza nahradí Doumbia.
50min – striedame. Hummelsa nahrádza Bernat.
53min – 3 : 0 na Costov center pred bránku si nabehne Kimmich, podstrelí brankára a otvorí si strelecký účet v Lige majstrov.
58min – Costa odcentruje pred bránku, Lewandowski ale z päťky prestrelí bránku.
60min – 4 : 0 na centrovanú loptu Bernata si najvyššie vyskočí Kimmich a presnou hlavičkou k tyči prekonáva brankára Dzhanaeva.
62min – Vidalovu ďalekonosnú strelu vytláča brankár súpera na brvno.
64min – obe mužstvá striedajú. Hostia Azmouna za Prepelitu a naši Costu za Ribéryho.
71min – striedame Thiaga za Sanchesa.
81min – pri ojedinelej príležitosti hostí odkopáva centrovanú loptu do bezpečia Martínez.
84min – po centri Kalacheva hlavičkuje Erokhin, Neuer loptu vyráža.
90min – 5 : 0 Bernat si vymení loptu s Ribérym a po jeho spätnej prihrávke prestrelí brankára hostí a pečatí skóre stretnutia.
90+3min – Alabov priamy kop letí vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Carlo Ancelotti: „Začali sme v Lige majstrov dobre. Na začiatku to bolo ťažké, pretože hráči boli veľmi blízko. Potom sme sa snažili presadiť po stranách. Po prvom góle sa to stalo ľahšie. Som veľmi spokojný. Sme konkurencieschopní v boji o titul, ale prvým cieľom je opäť víťazstvo v skupine.“

Thomas Müller: „Samozrejme som spokojný s výsledkom. 2 : 0 v polčase to bolo dobré. Rostov hral podľa očakávania. Bol to veľmi dobrý výkon, dôveryhodný a som naozaj spokojný.“

Manuel Neuer: „Odohrali sme suverénny zápas. Proti takému súperovi musíte presuvať loptu rýchlo. To sme urobili a zaslúžil si vyhrať.“

Ivan Daniliants (tréner FC Rostov): „Proti takýmto silným tímom sme nikdy nehrali. Môj tím sa snažil dobre organizovať hru, ale to nestačilo. Bayern sa pohyboval veľmi rýchlo a sú fyzicky veľmi silní. Stálo nás to veľa energie. Prehrali sme s jedným z ašpirantov na titul.“