20:45

bayern olympiacos

FC Bayern – Olympiakos Pireus

4 : 0 (3 : 0)

Na piaty zápas skupinovej fázy Ligy majstrov, ktorý je zároveň zápasom o postupovú istotu a prvé miesto v tabuľke nastupujeme proti gréckemu Olympiakosu Pireus v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber, Rafinha – Vidal – Robben, Müller, Costa, Coman – Lewandowski.

4min – Comanova strela letí vedľa bránky, vzrušenie je ale zbytočné, pretože Lewandowskému je odmávaný offside.
8min – 1 : 0 Boateng vystrelí spoza šestnástky, jeho strelu brankár Roberto vyráža ku Costovi a ten strelou k tyči posiela loptu do bránky.
12min – Müllerova strela spoza šestnástky končí tečovaná vedľa bránky.
16min – 2 : 0 Comanovu strelu spoza šestnástky zblokuje Lewandowski medzi nohami tak, že následne dokáže zakončiť a prekonať brankára súpera.
20min – 3 : 0 Comanovi strela zle sadne, lopta sa dostáva k Robbenovi, ten ju hlavou prihráva Müllerovi, ktorý do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
24min – Lewandowski vnikne do šestnástky, jeho strela ale tesne minie bránku.
28min – Müllerova krížna strela minie bránku.
32min – zraneného Robbena strieda Kimmich.
34min – Vidalova veľmi nepresná strela končí vedľa bránky.
42min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Sebá. Nariadený priamy kop Milivojeviča z hranice šestnástky tesne minie našu bránku.

52min – Badstuber ako posledný hráč fauluje Ideyeho a hlavný rozhodca mu logicky ukáže červenú kartu.
56min – Lewandowského strieda Benatia.
58min – Costov priamy kop letí tesne vedľa bránky.
59min – po zlej rozohrávke súpera šprintuje Costa od polovice ihriska sám na brankára Roberta, pokúsi sa ho prelobovať, brankár ale jeho zámer vystihne a loptu chytí.
63min – Milivojevič vidí žltú kartu za faul na Müllera.
67min – hostia dvojnásobne striedajú. Kasamiho strieda Fortounis a Parda Hernani.
70min – 4 : 0 Müller hlavou posúva centrovanú loptu za obranu na Comana, ten rovnako hlavou prekonáva brankára Roberta, ktorý ho ale ešte vo vzdušnom súboji nepríjemne zasiahne a tak sa Kingsley ani nemôže tešiť z gólu, našťastie ale môže po ošetrení pokračovať v hre.
72min – Costu strieda Martínez.
78min – Elabdellauiho strieda Salino.
85min – Coman po fantastickom sóle od polovice ihriska odcentruje na Müllera, ten ale z prvej loptu zle trafí.
86min – Kimmich sa rúti sám na brankára hostí, ale trafí loptu iba do neho.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Müller postupuje sám na brankára, nakoniec ale zakončuje tiesnený obrancom a navyše brankár Roberto končekmi prstov vyráža loptu na tyč. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „Som veľmi potešený, že sme postúpili. Veľký kompliment všetkým hráčom. Chceli sme vyhrať skupinu. Dosiahli sme to. Opäť sme doma strelili veľa gólov. Som veľmi spokojný. S loptou sme neboli dokonalí, ale bez lopty to bolo dobré. Hráči majú veľkú mentalitu. Do februára máme Ligu majstrov vo vrecku.“

Philipp Lahm: „Môžeme byť spokojní. Vždy je dôležité postúpiť ako prvý. To prináša v druhom kole tú výhodu, že máte druhý zápas doma. Môžeme pokojne dokončiť celý rok. Je tam ešte zápas, ale je to dobré, keďže sme už predtým postúpili.“

Jérôme Boateng: „Tím hral od začiatku usilovne. Vytvorili sme si veľa šancí a to najmä v prvej polovici. Víťazstvo v skupine bol prvý cieľ. To sme sledovali každý zápas a teraz sme tam.“

Thomas Müller: „Musíme vystupovať ako tím, musíme urobiť dobrú sezónu, ktorá sa očakáva, najmä pre našich fanúšikov, ale tam je ešte pred nami ťažká a dlhá cesta k celkovému víťazstvu. To nie je žiadna samozrejmosť. Existuje niekoľko tímov, ktoré majú tento cieľ. Bude to tesné pokiaľ ide o štvrťfinále alebo semifinále. Ale sme na dobrej ceste.“

Marco Silva (tréner Olympiakosu): „Výsledok je spravodlivý. Bayern je veľmi ťažký súper, najlepší tím v Európe. Očakávali sme túto porážku, ale niektoré situácie z ktorých sme inkasovali sa mi nepáčili. Teraz musíme premýšľať o budúcom zápase proti Arsenalu, kde potrebujeme aspoň jeden bod aby sa postúpili.“