15:30
Audi Sportpark Ingolstadt

FC Ingolstadt 04 – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

V rámci 20.kola Bundesligy sme v regionálnom derby v Ingolstadte nastúpili  základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Kimmich, Alonso, Vidal – Müller, Thiago – Lewandowski.

17min – Lewandowského hlavička letí tesne vedľa bránky.
20min – Lewandowski prelobuje brankára Hansena, Matip ale loptu dobehne pred bránkovou čiarou a odkopne ju do bezpečia.
36min – Lahm prihráva Thiagovi, jeho strela letí vedľa bránky.
39min – hlavička Tisseranda končí tesne nad našou bránkou. Po rýchlom protiútoku na opačnej strane Müller prihráva Thiagovi, ktorého strelu chytá domáci brankár.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – Müller podstrelí domáceho brankára, dobiehajúci Hadergjonaj ale loptu stihne pred bránkovou čiarou a odkopáva ju do bezpečia.
54min – po rohovom kope domácich zakončuje Leckie strelou nad našu bránku.
64min – striedame Alonsa za Costu.
68min – Leckie postrčí v šestnástke Lewandowského, ktorý padá, penalta sa ale nepíska.
73min – Brégerie vidí žltú kartu za faul na Kimmicha, Lewandowski sa ho snaží pomstiť a tak za strčenie do Brégerieho rovnako ako faulujúci hráč vidí žltú kartu.
74min – obe mužstvá striedajú. Naši Kimmicha za Robbena a domáci Lezcana za Hinterseera.
76min – Gross vidí žltú kartu za faul na Lahma.
77min – Robbenov priamy kop pošle Müller hlavou nad bránku.
80min – opäť striedajú obe mužstvá. Domáci striedajú Grossa za Lexa a naši Lahma za Rafinhu.
83min – Lewandowského ďalekonosná strela trafí spojnicu domácej bránky. Costa odcentruje rohový kop, ktorý Martínez pošle hlavou vedľa bránky.
89min – domáci striedajú Leckieho za Junga.
90min – 0 : 1 keď sa už zdá, že sa zápas skončí bezgólovou remízou, odcentruje Müller do šestnástky a na päťke stojací Vidal pošle loptu z prvej do domácej bránky. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – 0 : 2 domáci sa ešte nespamätajú z inkasovaného gólu, keď zakombinujú Costa s Robbenom. Arjen potiahne akciu, vymení si loptu s Costom a strelou medzi nohy Suttnera prekonáva domáceho brankára Hansena po druhý krát.
90+3min – Lex pošle strelu tesne vedľa našej bránky a následne hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bolo to pre nás dôležité víťazstvo, tvrdo sme bojovali. Mali sme v druhej polovici viac z hry a na konci sme boli odmenení. Domáci boli veľmi dobrým súperom. Ukázali sme ale veľký charakter.“

Philipp Lahm: „Každý mohol vidieť, že to bolo veľmi, veľmi ťažké presadiť sa. Prijali sme hru a vedeli, že to bude veľa o súbojoch. Ingolstadt často pracuje s dlhými loptami, takže bolo dôležité vyhrať tieto súboje. V prvej polovici sme sa mohli ujať vedenia zásluhou Lewyho, v druhom Thomasa. Ak tak neskoro dávate gól, musíte hovoriť o šťastí.“

Arjen Robben: „Chcem vysloviť trénerovi Ingolstadtu veľký kompliment. Jeho tím výborne bojoval. Vždy je to trpké, ak inkasujete góly v poslednej chvíli.“

Maik Walpurgis (tréner FC Ingolstadt): „Pre nás to je veľmi trpké, pretože tím bránil veľmi dobre. Podarilo sa nám do značnej miery zabrániť jednoznačným šanciam, v pohybe vpred, ale urobili sme príliš veľa chýb. Vzhľadom k našej vášni sme si zaslúžili bod, takže porážka bolí. Ale musíme to odškrtnúť a pokúsiť sa odmeniť opäť na budúci týždeň.“

Marvin Matip (FC Ingolstadt): „Vezmeme si z toho pozitíva, pretože sme s Bayernom odohrali počas 90 minút veľký boj. Bránili sme dobre. V nadstavenom čase sme mohli byť trochu odvážnejší. Žiadny tím nemá také kvality ako Bayern Mníchov, ktorý dokáže na konci takto využiť tlak.“