Wildparkstadion Karlsruhe

nottingen     bayern

FC Nöttingen – FC Bayern

1 : 3 (1 : 3)

Na zápas 1.kola domáceho pohára proti 5.ligovému FC Nöttingen nastupujeme na štadióne Wildparkstadion v Karlsruhe v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat – Vidal, Kimmich – Lahm, Götze, Costa – Lewandowski.

5min – 0 : 1 Götze prehadzuje loptu cez domáceho stopéra, ktorého ruka zasiahne loptu a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú bezpečne premení Arturo Vidal.
6min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Bilgera.
12min – Götze dostane prihrávku za obranu, jeho strela je ale nepresná a končí vedľa bránky.
15min – Ulreich chytí slabú strelu Hecht-Zirpela.
16min – 1 : 1 Schürg posiela spätnú prihrávku na Hecht-Zirpela, ktorého strelu Ulreich vyráža, na jeho dorážku je už ale bezmocný.
17min – 1 : 2 naša odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Vidal nájde prihrávkou na hranici šestnástky Götzeho a ten nás umiestenou strelou k tyči opäť posiela do vedenia.
19min – Boatengov ďalekonosný strelecký pokus končí tesne vedľa bránky.
26min – 1 : 3 Boateng vystrelí spoza šestnástky a lopta sa po odraze od 2 domácich obrancov dostáva z Lewandowskému a ten sám pred brankárom Kraskim nezaváha.
31min – Schürg padá v šestnástke po súboji s Bernatom, penalta sa ale nepíska.
37min – Gür odcentruje do šestnástky, Ulreich ale loptu pohodlne chytá.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame. Vidala, ktorý mal v 1.polčase nejaké bolesti pravej ruky strieda Hojbjerg.
52min – Bilgerovu strelu pohodlne chytá Ulreich.
55min – Lahma strieda Robben.
59min – Boateng vidí ŽK za hru rukou.
60min – Schmidtova strela mieri do rúk Svena Ulreicha.
64min – Götzeho strelu vyráža brankár Kraski.
65min – Robben zakončuje svojim typickým spôsobom, Krasski loptu chytá.
70min – Hecht-Zirpela strieda Bitzer.
74min – Kimmicha strieda Dante.
75min – Bernat vidí žltú kartu po faule na Schneckenbergera.
76min – Costa s Lewandowským idú dvajana jedného. Costa pokazí prihrávku na Lewandowského a ten tak na loptu nedosiahne.
77min – Güra strieda Schenker.
79min – centrovaná lopta za obranu sa dostáva ku Schürgovi, Ulreich ale dobre zasiahne a loptu vyráža.
80min – Costovu prihrávku pred bránku chytá domáci brankár.
82min – Zachmanna strieda Neziraj.
90+1min – Schenkerovu strelu vyráža Ulreich iba pred seba, Boateng našťastie pred dorážajúcim hráčom odkopáva loptu do bezpečia. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: „Toto kolo je vždy nebezpečné. Som veľmi spokojný. Moji hráči chceli, ale v popoludňajších hodinách pri 36 stupňoch o 16 hodine to nie je ľahké. Pre štart ligy v piatok proti Hamburgu musíme načerpať energiu.“

Philipp Lahm: „Niet pochýb, že môžeme hrať lepšie. Ale dnes bolo najdôležitejšie, že sa nikto nezranil a my sme v ďalšom kole.“

Mario Götze: „Bol to dobrý test pre otvárací zápas bundesligy v piatok. Sme pripravení na sezónu. Sme v dobrej nálade. Tešíme sa na sezónu.“

Arjen Robben: „Nöttingen bol nízky pri svojej bránke. Potom to nie je jednoduché, bez ohľadu na to, v ktorej lige súper hrá. Vytváranie našich šancí ale musí byť lepšie.

Michael Wittwer (tréner FC Nöttingen): „Som rád, že všetko fungovalo a že futbal v Nemecku je spokojný s tým, čo máme v ponuke.“