20:30
Wohninvest Weserstadion Brémy

Werder Bremen – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

V 32.kolo Bundesligy nastúpili naši chlapci v Brémach proti Werderu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

9min – Bittencourt odcentruje na Gebre Selassieho, ten ale strelou trafí iba bočnú sieť.
12min – Comanova veľmi nepresná strela končí ďaleko vedľa bránky.
18min – Eggsteinova strela spoza šestnástky tesne minie bránku.
19min – Davies vidí žltú kartu za faul na Bittencourta.
23min – Müller odcentruje na Comana, ten hlavičkou tesne minie bránku.
26min – Kimmichova strela trafí brvno, vzrušenie je ale zbytočné, lebo Gnabry bol na začiatku akcie v ofsajde.
33min – Boatengov ďalekonosný strelecký pokus brankár hostí chytá.
40min – rohový kop Kimmicha sa končí veľmi nepresnou hlavičkou Goretzku.
43min – 0 : 1 Boateng odcentruje za obranu, Lewandowski sa vyhne ofsajdovej pasci, spracuje si loptu na prsiach a strelou prekonáva brankára Pavlenku.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Vogta za Langkampa.
55min – Kimmich prihráva Müllerovi a ten prihráva Lewandowskému, ktorého gól ale pre ofsajd neplatí.
57min – Eggstein vidí žltú kartu.
60min – Müller odcentruje a Lewandowski hlavou minie bránku.
62min – domáci striedajú Bittencourta za Sargeta a Rashicu za Bartelsa.
79min – Davies fauluje Veljkoviča a hlavný rozhodca mu ukazuje prísnu druhú žltú a tým pádom následne aj červenú kartu.
81min – Coman si 2x zasekne obrancu hostí, jeho strelu ale brankár Pavlenka vyráža. Následne striedame Gnabryho za Hernándeza.
84min – domáci striedajú Klaassena za Füllkruga.
88min – Langkamp vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Následne domáci striedajú Veljkoviča za Pizarra.
89min – Kimmich vidí žltú kartu po tom, čo dohrá obrancu hostí po odkope lopty.
90min – Manuel Neuer nádherným zákrokom vyráža gólovú hlavičku Osaku. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia a jeho hvizd pre nás zároveň znamená zisk v poradí už ôsmeho a celkovo jubilejného tridsiateho bundesligového titulu.

Hansi Flick: „Poďakovanie patrí tímu! To, čo sme hrali v posledných niekoľkých mesiacoch, je vášeň, môžete cítiť mentalitu, radosť z hry, bojového ducha. Brémy na začiatku nechceli príliš veľa. Keď sme však boli o jedného muž menej, dostali odvahu. Dnes nemám čo kritizovať. Musím zdôrazniť to, ako to tím implementoval. Nikdy nebudeš sám, iba spolu. Baví ma pri tom byť. Mia san Mia ukazuje sebavedomie, ktoré stelesňuje tím. Chlapci majú vynikajúcu kvalitu a trénerský tím im verí. Je to Bayern Mníchov, ciele sú vždy vysoké. Urobili sme prvý krok. Stále máme pred sebou zápas o ďalšiu trofej, ďalší cieľ. Nemôžete teraz naplánovať Ligu majstrov. Musíme byť pripravení v najlepšom stave.“

Robert Lewandowski: „Sme nemeckí majstri. Samozrejme je to trochu komplikované bez osláv s fanúšikmi. Sme ale veľmi spokojní. Nebola to jednoduchá sezóna, dlho sme bojovali o titul. Dúfam, že ho čoskoro oslávime s fanúšikmi na štadióne. Werder hral v prvom polčase trochu defenzívnejšie, ale dobre. V druhej polovici sme mali streliť gól, potom by to bolo trochu jednoduchšie. Ukázali sme, že sme najlepší tím v Nemecku a chceme hrať ešte lepšie v Lige majstrov.“