18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Arminia Bielefeld

1 : 0 (0 : 0)

Na sobotný podvečerný zápas 13.kola Bundesligy nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne, pred obmedzenou kapacitou 12 000 divákov, proti Arminii Bielefeld v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Goretzka, Tolisso – Coman, Müller, Sané – Lewandowski.

7min – gólovú strelu Müllera vyráža brankár hostí na roh.
11min – Saného gólovú strelu vyráža brankár hostí na roh.
16min – Davies sa prekľučkuje medzi Nilssonom a Brunnerom, jeho strelu ale brankár Ortega vyráža.
21min – Comanova strela končí nad bránkou hostí.
22min – Goretzka hlavou prihráva loptu Lewandowskému, ktorého strelu z prvej brankár Ortega chytá.
24min – Lewandowského krížna strela, aj zásluhou tečovania obrancom hostí, tesne minie bránku.
33min – Saného odcentruje rohový kop na Lewandowského, ktorého zakončenie hlavou končí nad bránkou.
34min – Daviesovu strelu vyráža brankár hostí na roh.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – Saného strela sa obtrie o tyč a končí vedľa bránky hostí.
49min – Lewandowski hlavou sklepne loptu k Müllerovi, ten ju ale v 100% šanci minie.
51min – Saného strela končí vysoko nad bránkou.
56min – striedame Goretzku za Musialu.
57min – Coman odcentruje na Saného, ten strelou netrafí bránku hostí.
60min – Müller odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou nad bránku.
63min – Saného odcentruje priamy kop a Tolliso hlavou pošle loptu vedľa bránky.
64min – hostia striedajú Wimmera za Hacka.
65min – Hernández vidí žltú kartu za faul na Schöpfa.
66min – Coman pošle prihrávku pred bránku, ale Lewandowski loptu v sklze minie.
67min – Okugawova strela minie našu bránku.
68min – Daviesova strela letí vysoko nad bránku.
71min – 1 : 0 Müller prihráva Sanému, ktorý napriahne spoza šestnástky a krásnou umiestnenou strelou prekonáva brankára Ortegu.
72min – striedame strelca gólu Saného za Gnabryho.
77min – Comanova krížnu gólovú strelu vyráža brankár hostí na roh.
78min – hostia trojnásobne striedajú. Klosa za Lasmeho, Andradeho za De Medinu a Vasiliadisa za Fernandesa.
80min – Gnabryho strelu zastaví brvno Ortegovej bránky.
82min – Lasme vidí žltú kartu za faul na Upamecana.
90min – obe mužstvá striedajú. Hostia Schöpfa za Serru a naši Hernándeza za Süleho. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Som veľmi spokojný. Po zápase v Augsburgu to bol krok vpred. Mali sme dosť šancí na to, aby sme zápas vyhrali. V druhom polčase sme ich ale niekoľko nepremenili. Dortmund vyhral, ​​takže sme boli trochu pod tlakom. Našťastie to tam potom padlo. Je to zaslúžené víťazstvo. Nie vždy musíme streliť tri, štyri alebo päť gólov. Stačí jeden. Celkovo sme dobre bránili. Takéto zápasy sú dôležité. Ak tieto zápasy prehráte, nestačí len vyhrať zápasy ako budúci týždeň. Teraz smerujeme do Dortmundu ako lídri tabuľky a plní očakávania.“

Manuel Neuer: „Víťazstvo bolo dobré, bolo to maximálne minimálne víťazstvo. Máme radosť z výsledku, ale aj z výkonu. Bielefeld poznáme, nabehnúť proti plnej obrane a strieľať góly nie je také jednoduché. Na prvý gól sme museli dlho čakať, potom Leroy odviedol skvelú prácu. Bolo dôležité dosiahnuť nulu, takže v defenzíve sme s tým naozaj spokojní.“

Thomas Müller: „Sú to pekné štatistiky. Ukazuje to, že mám pred sebou ešte dlhú cestu. (396. bundesligový zápasy za FC Bayern, pozn. red.). Ale radšej sa pozerám na kratšiu cestu, ktorá je predo mnou. Čo sa týka asistencií, mojím cieľom je držať sa toho. V zápase nepremením všetky šance, ale mám okolo seba veľa hráčov obrovskej kvality.“

Serge Gnabry: „Bola to veľmi tvrdá práca. Už sme hrali dobre, často sme sa predrali obranou, no často nám chýbala finálna prihrávka. Máme veľa kvality v ofenzíve, sme dobre naladení a máme veľké sebavedomie. Očakávania od Der Klassiker sú vždy veľké. Víťazstvo bolo mimoriadne dôležité, aby sme tam mohli hrať so širokým hrudníkom.“

Jamal Musiala: „Bielefeld dobre bránil. Chceli sme otvárať priestory. Pri bráne som sa snažil prestrčiť loptu. Thomasova prihrávka a strela Leroya boli skvelé. Proti Dortmundu to bude špičkový zápas. Teším sa na to.“

Frank Kramer (tréner Arminie Bielefeld): „Samozrejme, že nie sme spokojní, keď prehráme. Boli tam aj nejaké šance, no poslednú, predposlednú loptu sme nezakončili presne. Ak chcete zasadiť súperovi úder, musíte to dokázať. Čo sa týka načasovania, boli sme na dobrej ceste. Raz sme to prekonali. Musíte to ale vtedy zahrať správne.“

Stefan Ortega (Arminia Bielefeld): „Môžete zniesť prehru proti Bayernu Mníchov, ale stále to bolí. Bayern bol dominantný, no pri troche šťastia sme sa vedeli dostať do jednej či dvoch dobrých finálnych situácií. Ktovie, ako b sa zápas vyvíjal, keď sa dostaneme do vedenia. Za námahu, ktorú sme vynaložili, je tento výsledok hanba.“