21:00
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Dynamo Kyjev

5 : 0 (2 : 0)

Na zápas 2.kola skupinovej fázy Ligy majstrov nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne proti Dynamu Kyjev v základnej zostave: Neuer – Süle, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

9min – Tsygankovova strela končí vedľa našej bránky.
10min – Lewandowského hlavičku brankár hostí vyráža do bezpečia.
12min – 1 : 0 kapitán hostí Sydorchuk zahrá v šestnástke rukou a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
22min – Süleho strela spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky.
27min – 2 : 0 Müller prihrávkou za obranu vysúva Lewandowského, ktorý prestrelí brankára Bushchana.
34min – Süleho strela končí nad bránkou.
35min – Saného strela trafí tyč.
38min – Tymchyk vidí žltú kartu za faul na Saného.
41min – gólovú strelu de Penu Manuel Neuer chytá.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Tymchyka za Kedziora a Shaparenka za Shepeleva.
52min – po Süleho prihrávke pošle Goretzka strelu nad bránku hostí. Pri následnej akcii vyráža brankár hostí Kimmichovu strelu na roh.
54min – Lewandowského strela končí vedľa bránky.
67min – Gnabryho hlavička končí vedľa bránky.
68min – 3 : 0 Sané prihráva Gnabrymu, ktorý zbehne do šestnástky a nechytateľnou strelou pošle loptu pod brvno bránky hostí.
69min – dvojnásobne striedame Gnabryho za Musialu a Daviesa za Pavarda.
70min – hostia dvojnásobne striedajú. Garmasha za Supryaga a Tsygankova za Karavaeva.
74min – 4 : 0 Sané dokonale zmetie obranu hostí a na miesto centrovanej lopty pošle strelu na bližšiu tyč a prekonáva brankára Bushchana.
79min – trojnásobne striedame. Lewandowského za Choupo-Motinga, Goretzku za Sabitzera a Saného za Sarra.
87min – 5 : 0 na Pavardom centrovanú loptu najvyššie vyskočí Choupo-Moting a hlavou prekonáva brankára hostí.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Hernández vidí žltú kartu za faul na Karavaeva.
90+2min – taliansky hlavný rozhodca Guida odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Som veľmi spokojný. Nikdy to nie je jednoduché, keď rýchlo vediete a dávate si pozor, aby ste si udržali vysokú koncentráciu. Ale dokázali sme to urobiť dlhé obdobie. Súper mal samozrejme jednu alebo dve veľmi dobré situácie, ktoré nedohral do konca. Celkovo sme však mali veľmi dobrú bilanciu a slušnú obranu. Vo fázach, keď sa hra mohla preklopiť, sme preradili na vyšší stupeň a dali sme pekné góly. Je to o chcení, ktoré má tím vpredu aj vzadu. Keď odohráte zápas na nulu, vždy to vyzerá krajšie.“

Leon Goretzka: „Bol to pekný futbalový večer so skvelou atmosférou. Odohrali sme dobrý zápas. Vždy ale existujú veci, ktoré sa dajú urobiť lepšie. Veľa vecí bolo dnes dobrých, vrátane toho, že sme neinkasovali. Pre nás ako aj trénera je veľmi dôležité, aby sme neprestali hrať, aj keď je to 3:0 alebo 4:0. Rýchlo sme viedli, ale potom sme ukázali mentalitu, že chceme dať viac gólov a tiež ubrániť nulu a to sme urobili veľmi dobre.“

Leroy Sané: „Urobili sme to relatívne dobre. Kyjev ale tiež ukázal, že vedia hrať futbal. Snažili sme sa hrať pokojne. Niekoľkokrát sa nám to podarilo, najmä zozadu. Nakoniec sme ukázali svoju dominanciu. Do našej obrany sme dnes súpera veľmi nepustili. Som rád, že sa to momentálne tak dobre darí.“

Mircea Lucescu (tréner Dynama Kyjev): „Výsledok odráža presne to, čo ste dnes videli na ihrisku. Bayern Mníchov je najväčším favoritom na víťazstvo v Lige majstrov. Ale tri alebo štyri góly boli len naše chyby, pretože sme neudržali obranu. Prvých desať minút sme hrali dobre a Bayern nemal šance, ale po penalte to už bolo veľmi ťažké. Dnes sme sa pokúsili staviť na dobrú pozičnú hru, ale bohužiaľ chýbala finálna prihrávka. Nemohli sme si teda vytvárať žiadne šance. Môžem len zopakovať, že Bayern je na nás príliš silný.“