10/04/2021
15:30

FC Bayern – 1.FC Union Berlín

1 : 1 (0 : 0)

Na zápas 28.kola Bundesligy nastupujeme v Allianz Aréne proti Unionu Berlín v základnej zostave: Neuer – Sarr, Boateng, Martínez, Stanišič – Kimmich – Musiala, Müller, Dantas, Coman – Choupo-Moting.

22min – Musialova strela minie bránku hostí.
23min – Endo odcentruje na Bütlera, ktorého hlavičku chytá Neuer na bránkovej čiare.
38min – Müllerovu dobrú prihrávku pred bránku chytá brankár Luthe.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame zraneného Comana za Saného.
54min – Boatengovu strelu brankár Luthe vyráža.
55min – Dantas odcentruje rohový kop na Stanišiča, ktorého hlavička končí vedľa bránky.
57min – centrovanú loptu pošle Kruse z prvej vedľa našej bránky.
58min – striedame Choupo-Motinga za Alabu.
65min – Saného strela končí tesne nad bránkou.
66min – dvojnásobne striedame. Boatenga za Pavarda a Dantasa za Scotta. Hlavička Stanišiča končí vedľa bránky.
67min – hostia dvojnásobne striedajú. Lenza za Ryersona a Bütlera za Ingvartsena.
68min – 1 : 0 Müller prihráva Musialovi, ktorý sa prekľučkuje medzi 3 hráčov súpera a obstrelí brankára Lutheho.
71min – hostia opäť dvojnásobne striedajú. Musu za Pohjanpala a Kruseho za Teucherta.
74min – striedame strelca gólu Musialu za Kouassiho.
76min – Sarr vidí žltú kartu za faul.
80min – hostia striedajú Enda za Gentnera.
83min – Kouassi vidí za faul žltú kartu.
85min – Pohjanpalo prihráva hlavou na Gentnera, ktorý tiež hlavou pošle loptu nad bránku.
86min – 1 : 1 po autovom vhadzovaní sa k lopte dostáva Andrich, ktorého neustráži Kouassi a tak ten prihráva Ingvartsenovi, ktorý prestrelí Neuera.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Alaba pošle spoza šestnástky strelu tesne nad bránku. Následne hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Je škoda, že sme dostali gól. Víťazstvo by bolo pre nás viac. Toto musíme teraz prijať. Bol to pre nás dobrý zápas, všetci odohrali vynikajúcu hru. Mladí hráči prispeli dobre. Vyťažili sme z toho maximum, bohužiaľ to nestačilo na tri body. Keď vedieš, vždy je ťažké to prijať najmä preto, že sme všetci preukázali dobrú mentalitu.“

Manuel Neuer: „Je to veľmi nepríjemné. Predstavovali sme si to inak. S týmto tímom sme odohrali dobrý zápas a výhru sme si zaslúžili. To je futbal. Je to veľmi trpké.“

Thomas Müller: „Hrali sme s iným tímom a všetci mladí hráči odviedli skvelú prácu. Tímový výkon bol oddaný, možno 20 metrov od brány, nie však v koncovke. Ale sám o sebe to bol dobrý domáci zápas. Union, ktorý túto sezónu spôsobil senzáciu, sme mali úplne pod kontrolou. O to nepríjemnejší je inkasovaný gól po vhadzovaní.“

Urs Fischer (tréner Únie Berlín): „Tím získal bod za 90 minút, aj keď bol trochu šťastný. Naša hra proti lopte bola veľmi dobrá a podľa môjho názoru Bayern nemal toľko šancí na skórovanie. Nakoniec sme všetko opäť riskli a vyrovnali. Je to pre nás skvelý výsledok.“

Andreas Luthe (brankár Union Berlín): „Odohrali sme dobrý zápas. V ofenzíve sme ale neboli takí, ako sme si predstavovali. Túto sezónu sa nám už darilo aj lepšie. Bayern ale nechal loptu dobre bežať. Veľa sa nabeháte a unavíte sa. Ak potom chcete útočiť, už nemáte silu.“