Novinka

Allianz Aréna 2.0

31/03/2018

 

Allianz Arena dvanásť rokov slúžila ako domovský stánok dvoch mníchovských futbalových klubov FC Bayern a TSV 1860. Od leta 2017 je ale už iba domovom pre naše mužstvo. Od otvorenia arény v roku 2005 fanúšikovia snívali o tom, že budú mať vlastný štadión a červenými sedadlami. Od mája sa sen konečne stane skutočnosťou, pretože vznikne „Allianz Arena 2.0“!

 

Prvý podpredseda Jan-Christian Dreesen predložil plány reštrukturalizácie na výročnom zasadnutí v novembri 2017. Desiatky návrhov podľa švajčiarskych architektov Herzog & de Meuron boli v posledných mesiacoch prezentované predsedovi predstavenstva Karl-Heinz Rummeniggemu a jeho kolegom Dreesenovi, Jungovi, Wackerovi, Hoenessovi, Mayerovi a Mennekesovi. Dozorná rada FC Bayern München AG všetko prediskutovala, vyhodnotila a dospela k spoločnému rozhodnutiu. Výsledok môžete vidieť v galérii.

 

Do redizajnu sa môžu zapojiť aj držitelia permanentiek, ktorí môžu získať jedno z miest v aréne, ktoré sa bude modernizovať. Cena za sedadlo arény predstavuje 20 eur vrátane dopravy. Z výťažku z predaja bude 10 eur venovaných FC Bayern Hilfe e.V. a 10 eur budú náklady na balenie, prepravu a manipuláciu.

 

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.