Novinka

Andreas Jung o NFL v Allianz Aréne

09/11/2022

 

Allianz Aréna bude hostiť dva zápasy NFL do štyroch rokov. Marketingový riaditeľ Andreas Jung vysvetľuje, ako je to prijaté na celom svete.

 

Prečo sa Bayern Mníchov rozhodol hostiť zápas NFL?
Andreas Jung: „Odkedy FC Bayern otvoril svoju kanceláriu v New Yorku v roku 2014, realizovali sme veľa projektov s NFL – napríklad video prepojenie medzi trénermi Julianom Nagelsmannom a Andym Reidom z Kansas City Chiefs, stretnutie s Julianom a Mattom LaFleurom z Green Bay Packers, alebo návšteva Odella Beckhama Juniora, ktorý vyhral Super Bowl s Los Angeles Rams v roku 2021. Prvýkrát sa v Allianz Aréne uskutoční podujatie mimo futbalu, prídu ľudia z celej Európy, milióny fanúšikov z USA si to naladia, je to skvelá reklama pre FC Bayern.“

 

Odozva bola obrovská, čo to znamená?
Andreas Jung: „Všetky lístky boli predané už po jednej hodine. Americký futbal v Európe rastie na popularite a čísla nám hovoria, že tu môžeme ľuďom ponúknuť skvelú príležitosť vidieť hviezdy NFL naživo, nielen v televízii. Finále Ligy majstrov, zápasy Majstrovstiev sveta a Európy sa už odohrali v Allianz Aréne. Znova a znova sme dokázali, že sme dobrý hostiteľ a teraz to uvidia aj fanúšikovia NFL.“

 

Čo to znamená pre zviditeľnenie FC Bayern v USA?
Andreas Jung: „V neposlednom rade kvôli našim letným zájazdom Audi Summer Tour je FC Bayern v USA čoraz známejší. Futbal je vo všeobecnosti v Spojených štátoch čoraz bežnejší. Toto podujatie v Allianz Aréne ešte viac zvýši naše povedomie. Vo februári o ňom bol televízny klip na Super Bowl. V apríli predstavíme spoločnú kolekciu merchandisingu. Tampa Bay bude trénovať v našom areáli FC Bayern, Seahawks na Säbener Straße. Aj toto bude medializované a prenesie názov FC Bayern do USA. Opäť píšeme športovú históriu.

 

Fakty o NFL a zápase v Mníchove:

 

Globálny ligový každodenný život NFL: Od roku 2005 hrá NFL súťažné zápasy mimo USA. Väčšina zápasov sa doteraz odohrala na Aztec Stadium v Mexico City a na štadióne Wembley v Londýne. V rokoch 2022 až 2025 sa po jednom zápase bude hrať striedavo v Mníchove a vo Frankfurte.

 

Len za prvé dva dni predpredaja dostala NFL 250 000 žiadostí o lístky. Zápas bol v priebehu niekoľkých hodín úplne vypredaný.

 

S Tampa Bay Buccaneers a Seattle Seahawks zavítajú 13. novembra do mníchovskej Allianz Arény dva tímy, ktoré už vyhrali Super Bowl. Bucs vyhrali titul v rokoch 2002 a 2020, zatiaľ čo Seattle Seahwaks triumfovali v roku 2013.

 

Šiška lieta aj v Mníchove: S Dachau Thunder, Erding Bulls, Fursty Razorbacks, Munich Cowboys, Feldkirchen Lions a Munich Rangers je šesť tímov v regióne, ktoré sa venujú tomuto športu. Okrem toho v roku 2023 pribudne ďalší tím Munich Ravens.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.