Novinka

Bastian Schweinsteiger dostal Bavorský rád za zásluhy

28/08/2018

 

Veľkej cti sa dostalo Bastianovi Schweinsteigerovi v predvečer svojho rozlúčkového zápasu v mníchovskej Allianz Aréne. Bývalý hráč FC Bayern bol hosťom v Bavorskej štátnej kancelárii v Prinz-Carl-Palais, kde od vlády Markusa Södera získal Bavorský rád za zásluhy. Slávnostná mramorová sála bola ideálnym miestom na udelenie medaile Schweinsteigerovi. Zaujímavosťou je, že podľa vyhlášky môže byť súčasne len 2 000 živých držiteľov medailí. Ako dôvod na ocenenie uviedol Markus Söder, že 121-násobný nemecký reprezentant bol vždy “veľkým vzorom”, ktorý “toľko formoval nemecké futbalové cnosti”, ako žiadny iný. “Toto sú bavori – a vy ste urobili skvelú prácu pre Bavorsko,” povedal šéf okresu a dodal, že “slovo žijúca legenda sa často dáva do úst, ale vy ste naozaj jednou z nich.”

 

Karl-Heinz Rummenigge: “Rád by som sa srdečne poďakoval bavorskej štátnej kancelárii a premiérovi Markusovi Söderovi za pozvanie. Bola to skvelá udalosť.”

 

Uli Hoeneß: “Bola veľkou cťou, že sme boli pozvaní do Štátnej kancelárie. Rozprávkový prejav predsedu vlády Markuse Södera o Bastianovi sa mi veľmi páčil. Neskôr som znova hovoril aj s Bastianom: Je veľmi blízko domova, a preto je veľmi hrdý na Bavorský rád za zásluhy.”

 

foto: www.fcbayern.com