31/12/2016

Aj tento rok je každý krok a každučký pohyb Bayernu na ihrisku do najmenšieho detailu zaznamenaný a vyhodnotený a tak ako po iné roky, sa aj tento rok hráči rekordmajstra postarali o niekoľko najlepších hodnotení. Niektoré čísla zhrnul aj portál fcbayern.com a zbilancoval prvú časť sezóny, ako aj celý kalendárny rok.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Jesenná časť 2016/17 v číslach:

6 – šiestykrát za sebou prezimuje FC Bayern na čele tabuľky – to tu ešte nikdy nebolo! Dohromady sa na vrchole nachádzajú Mníchovčania na začiatku zimnej prestávky už po 22x, 18 x z 21 prípadov ukončil FCB na prvom mieste aj celú sezónu.

8 – Carlo Ancelotti vyhral s manšaftom prvých 8 súťažných zápasov sezóny, toto nedokázal ešte žiadny iný tréner FCB od postupu klubu do Bundesligy v roku 1965.

9 – len deväť inkasovaných gólov v 16 zápasoch stavia FCB do pozície najlepšie brániaceho mužstva ligy. Ako jediný účastník Bundesligy boli Mníchovčania bez gólu až v polovici zápasov.

34,8 – km za hodinu! Taká je najvyššia rýchlosť, s akou sa po trávniku rúti Kingsley Coman. Tým dokonca prekonal o 0,43 km svoj vlastný rekord z minulého roka!

52 – žiaden iný prvoligový klub nemal toľko zaručených gólových šancí ako FC Bayern a zároveň je s 38 gólmi na čele ligy.

69,9 – najúspešnejší v celej Bundeslige v osobných súbojoch je tiež hráčom FCB. So 69,9% úspešnosti v dueloch je majster sveta Mats Hummels na najvyššom poste zo všetkých hráčov. Celkovo je FCB je najsilnejším mužstvom v osobných súbojoch (53,4%).

133 – v poslednom zápase pred zimnou prestávkou gólom na 3 : 0 proti Lipsku zvýšil Robert Lewandowski svoju gólovú štatistiku v Bundeslige na počet 133, čím sa tento útočník vyrovnal Giovanemu Elberovi. Jediným zahraničným strelcom v BL, ktorý ma na svojom konte viac gólov, je Claudio Pizarro a to 190.

159 – v prvej, jesennej, časti ligy odbehal za FCB najviac kilometrov Thiago.

162 – FCB vyrobil v prvej polovici ligy len 162 faulov – žiaden iný tím nefauloval menej v 16 zápasoch pred zimnou pauzou.

238 – po úspešnom zápase proti Lipsku (3 : 0) oslavoval kapitán Philipp Lahm svoje 238 víťazstvo. Tým sa vyrovnal bývalému profesionálovi z FCB Stefanovi Reuterovi a vo večnom zozname Bundesligy sa tak dostal na piate miesto. Lahm vyhral 64% zápasov a má tak najlepšie miesto v desiatke top hráčov s najviac víťazstvami na konte.

284 – striel vyslali hráči Bayernu na súperove bránky v 16 zápasoch jesennej časti BL a zároveň dovolili súperom len 121 x vystreliť na ich bránu, čo je najmenej zo všetkých ostatných klubov. Najviac striel zo všetkých hráčov ligy vyprodukoval Robert Lewandowski (70), ktorý bol i v ostatných dvoch rokoch v tomto najlepšie hodnotený.

415 – šprintov si zaráta David Alaba v prvej polovici ligy – viac nemá ani jeden jeho kolega v tíme. S 31 šprintami za 90 minút sa Alaba dostal tesne na druhé miesto za svojho kolegu Francka Ribéryho – ten ich má 32.

999 – v 14.hracom dni, pri víťazstve 5 : 0 nad Wolfsburgom, ukončil Thomas Müller gólom na 4 : 0 svoje strelecké suchoty po 999 minútach, resp. 12 zápasoch.

1 440 – nik iný z profíkov v FCB nestrávil toľko času na trávniku, ako brankár Manuel Neuer, ktorý v 16 zápasoch nevynechal ani jedinú minútu. Za Neuerom sa umiestnil s 1 374 minútami Robert Lewandowski, ktorý rovnako nastúpil na všetkých 16 zápasov.

3 800 – vedúci gól na 1 : 0 proti Lipsku od Thiaga v 16. kole mal poradové číslo 3 800 v štatistikách gólov FCB v Bundeslige – čo je absolútny rekord! Žiadny iný klub sa nedostal na hranicu 3 000 gólov!

11 537 – hráči FCB odohrali v jesennej časti najviac prihrávok a s najväčšou presnosťou (87%) v celej Bundeslige.

Rok 2016 v číslach:

6 – v Lige majstrov boli Bavori v roku 2016 na domácom štadióne neporaziteľní. Všetkých šesť partií v Allianz Aréne vyhral rekordmajster v gólovom pomere 17 : 4! Tým si FCB zvýšil bilanciu na 15 domácich víťazstiev za sebou – žiaden iný tím v Európe sa nemôže pochváliť takouto sériou!

6 : 0 – najvyššie víťazstvo v súťažnom zápase v roku 2016 oslávil FCB v auguste na začiatku sezóny, keď porazil Werder Brémy. K tomu ešte 4x pridali víťazstvo 5 : 0.

17 – krát odohral FCB v roku 2016 zápas na nulu – s obrovským odstupom najlepšia štatistika v celej BL.

18 – obdržaných gólov v 33 zápasoch je jasne najlepšie hodnotenie.

39 – v 49 súťažných zápasoch strelil Robert Lewandowski 39 gólov a vylepšil tak svoju štatistiku z predošlého roka o jeden gól. Posledným profihráčom FCB, ktorému sa v jednom roku podarilo dať viac gólov je Mario Gomez, ktorý ich v roku 2011 dal v 46 zápasoch 43.

50 – Maunuel Neuer, ako jediný bundesligový hráč, nastúpil do 50 zápasov. V jedinom zápase ho zastúpil Swen Ulreich (v Lige majstrov v odvete proti FC Rostov – 2 : 3).

51 – súťažných zápasov odohral FC Bayern v kalendárnom roku 2016. Je to najviac medzi bundesligovými klubmi (spolu s Borussiou Dortmund).

72 – gólov strelili Bavori v roku 2016 v Bundeslige – žiaden iný tím netrafil toľkokrát do čierneho.

81 – bodov získali Mníchovčania v Bundeslige – taktiež s odstupom najlepšie hodnotenie!