Novinka

Bayern je pripravený ponúknuť 60 miliónov za Federica Chiesa

12/05/2019

 

Bayern za Chiesu ponúkne 60 miliónov eur. Fiorentina však vyžaduje viac. V hre je samozrejme aj Juventus. Mladý taliansky krídelník je vnímaný ako potenciálny nástupca Arjena Robbena alebo Francka Riberyho a Bavorčania ho chcú ako súčasť letného programu. Je tu však problém. Fiorentina nechce prijať ponuku so sumou nižšou ako 80 alebo 90 miliónov eur. Táto suma sa ale mnohým zdá dosť prehnaná, nakoľko čísla rovnajúce sa počtu strelených gólov a asistencií sa v prípade Federica Chiesu rovnajú skôr línii Thorgana Hazarda.

 

V hre by mohol byť aj Juventus

Celú situáciu ešte viac komplikuje Juventus. Ten je podľa aktuálnych informácií pripravený splniť požiadavky Fiorentiny, a to aj napriek ich súčasným úspechom v ich domácej lige Serie A. A navyše, už majú predsa hráčov a krídelníkov ako Douglas Costa, Federico Bernardeschi a Cristiano Ronaldo. Príchod ďalšieho talentovaného krídelníka by mohol mať vplyv aj na stávkovanie na futbal, čo by sa iste odzrkadlilo napríklad aj na stránke https://extra.bet365.com/news/sk/Futbal.

 

Keď už sme pri Juventuse, „Stará dáma“ je väčšinou veľmi citlivá a opatrná so svojimi výdavkami (Gonzalo Higuain stranou), takže táto investícia by nedávala veľký zmysel. Je pochopiteľné, že môžu byť trochu zúfalí z výsledku Ligy majstrov, ale po ich vypadnutí v semifinále šampionátu by sa očakávalo, že čierno-biele družstvo je na taký transfer aktuálne finančne obmedzené. Navyše, Juve by aktuálne krídelníkov ani tak nepotreboval – skôr má núdzu o stredopoliarov.

 

Celé je to nepravdepodobné

Ak by mal Juventus skutočný záujem o Chiesu, pre Bayern by mohlo byť dosť náročné s nimi súperiť. Rovnako ako Bayern zdieľa hranice s nemeckými talentmi, Juve ich zdieľa s tými talianskymi, a teda aj s mladým Chiesom. Je totiž trendom, že profesionálni hráči zvyčajne preferujú zostávať v lige ich známej kultúry a hráčskeho štýlu. Fámy o prestupe Chiesu sú však zatiaľ príliš neurčité na to, aby sa zhodovali s pravdou. Nemali by sme sa tým teda príliš zaťažovať. V poslednej dobe sa Bayern zvykol neustále spájať s každým mladým európskym krídelníkom, preto je oddelenie skutočných správ od tých falošných extrémne náročné. Túto aktuálnu však momentálne môžeme zaradiť skôr do kategórie „nepravdepodobné“.

 

autor a foto: PE

poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.