Novinka

Bernd Rauch oslavuje 80.narodeniny

08/04/2023

 

Začalo to olympijskou halou a od Allianz Arény cez Audi Dome pokračovalo až po FC Bayern Campus. Bernd Rauch mal prsty vo všetkom. Tento balík energie oslavuje dnes na Bielu sobotu 80. narodeniny.

 

Bernd Rauch sa narodil 8. apríla 1940 a celý jeho život je poznačený tým, že má prehľad o tom, čo sa dá. V rokoch 1992 až 2002 bol členom Správneho poradného zboru FC Bayern, ako 2. viceprezident bol zodpovedný za rozvoj oddelení eV. V rokoch 2002 až 2012 sa stal neoficiálnym majstrom staviteľom klubu. A to doslova aj obrazne. Je viac ako otázne, či by dnes bez neho existovala Allianz Aréna alebo Campus a či by bez neho takto žiarila Audi Dome. A to, že sa basketbalový oddiel profesionalizoval, treba tak isto pripísať aj jemu.

 

Okrem iného Olympijská hala, Ingolstadtská klinika, Veľtrh New Leipzig, Veľtrh New Mníchov, veľtrh v Stuttgarte, továreň Porsche v Lipsku, Šanghaji, toto všetko nesie Rauchovu vizitku. Potom, čo vo veku 58 rokov predal svoju firmu, sa zo všetkých síl venoval dobrovoľníckej práci v športovom sektore. V správnej rade German Sports Aid Foundation pomáhal športovcom v širokej škále disciplín, pretože šport bol vždy jeho veľkou vášňou. Za svoju angažovanosť získal Spolkový kríž za zásluhy a Bavorský rád za zásluhy. Bol aj viceprezidentom FC Bayern.

 

Ale nielen v basketbale zanechal Rauch svoju stopu v histórii klubu. Významnú úlohu zohral ja pri výstavbe Allianz Arény. V štúdii z roku 2000 mesto Mníchov stále tvrdilo, že pre takýto projekt neexistuje miesto. Len o rok neskôr ale bola definitívne zavrhnutá rekonštrukcia olympijského štadióna a Rauch vymyslel celkovo 20 možností novej futbalovej arény. Predchádzal tomu list od Franza Beckenbauera, ktorý ho prosí aby túto záležitosť prevzal ako osobitný zástupca. Ako ideálne miesto sa nakoniec ukázal Fröttmaning. Aj dnes je Rauch najviac hrdý na všetky projekty, na ktorých sa podieľal v Allianz Aréne, kde neskôr dobrý rok pôsobil ako generálny riaditeľ.

 

Rovnako postupoval aj pri FC Bayern Campus. V začiatkoch sa postaral o to, aby klub nehnuteľnosť kúpil a potom bolo výzvou v nespočetných diskusiách s mestom zariadiť stavebné práva. Klub vlastnil pozemok pri jazere Tegernsee už dlho od čias prezidenta Wilhelma Neudeckera, no keď sa jedného dňa stalo prírodnou rezerváciou, možnosti využitia sa zrazu zmenšila. Na mnohých valných zhromaždeniach vtedajší finančný riaditeľ Karl Hopfner iba uvádzal v súvahách FC Bayern majetok, ktorý sa klubu s určitým úsilím podarilo neskoro predať. Campus je už niekoľko rokov realitou a pýchou klubu.

 

fcbayern.sk pri tejto príležitosti praje pánovi Berndovi Rauchovi hlavne veľa, veľa, veľa šťastia a zdravia.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.