Novinka

Carlo Ancelotti prevzal FC Bayern

11/07/2016

 

Bolo 11:04 dnes ráno, keď Carlo Ancelotti vstúpil na pódium v tlačovom centre mníchovskej Allianz Areny a predznamenal tak novú éru v Bayerne Mníchov.

 

Karl-Heinz Rummenigge: „Chcem Carla vrele privítať. Som veľmi rád, že sa nám ho podarilo získať pre Bayern. On je ten pravý tréner v správny čas na správnom mieste. Verím v skvelé a úžasné partnerstvo. Vyjednávanie o zmluve bolo pomerne rýchle. Keď sme začínali rokovania sedeli sme oproti sebe, ale neviedli sme veľké rozhovory. Bayern Mníchov chcel Carla ako tréner Carlo chcel Bayern Mníchov. Keďže sme to chceli obaja, dohodli sme sa pomerne rýchlo a potom sme si len potriasli rukou.“

 

Carlo Ancelotti: „Som veľmi šťastný a hrdý na to, že tu môžem byť. Chcem za to poďakovať Bayernu. Cítim sa veľmi dobre, pretože som v jednom z najlepších klubov na svete. Bayern Mníchov má veľkú tradíciu a ja chcem pokračovať v tejto línii. Veľmi sa teším, že konečne začneme. Pep Guardiola odviedol v posledných rokoch v Bayerne veľký kus práce. Máme dobrý vzťah a dokonca mi na stene kancelárie nechal odkaz: In bocca al Lupo – Veľa šťastia. Chcem pokračovať v tomto štýle. Nie som tu, aby som vykonal revolúciu. Samozrejme, že viem iste, že štýl Bayernu Mníchov je útočný futbal. Milujem hrať útočný futbal. Posnažíme sa byť silný vo všetkých súťažiach. Bayern sa chcel, ako trénera a ja som mal chuť trénovať Bayern. Aký systém zvolím pre svoj nový tím, bude záležať predovšetkým na vlastnostiach hráčov. Mám predstavu o futbale ale s hráčmi sa to musí zhodovať. Vždy som mal to šťastie, že som trénoval špičkové tímy. Každý špičkový klub chce vyhrať. Ale aby som bol úprimný, tlak toľko necítim. Milujem to, čo robím. Vždy sa snažíme čo je v našich silách. Bayern má skvelý príbeh a to aj v Lige majstrov. Chceme byť konkurencieschopní, chceme v každej súťaži vyhrať. Začínam každú sezónu s cieľom vyhrať Ligu majstrov. Ale to nie je ľahké, tam nie je len klub, ktorý by nechcel dosiahnuť tento cieľ. Dnes začína nová sezóna. Dúfam, že pre tento klub a pre všetkých fanúšikov to bude fantastická sezóna.“

 

Po oficiálnom predstavení vyšiel Ancelotti na hraciu plochu Allianz Areny, kde ho privítala bavorská dychovka. Deti stáli čestnú stráž a keď tréner Bayernu vstúpil na trávnik, dostal ako darček tradičné kožené nohavice. V popoludňajších hodinách o 16:30 je na programe prvý tréning.

 

fcbayern.sk víta trénera Carla Ancelottiho v FC Bayern Mníchov a želá mu hlavne veľa, veľa, veľa šťastia, zdravia a osobných ako aj športových úspechov.

 

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.