Novinka

Clement odchádza, nástupcom Gerland

04/01/2017

 

Po tom, čo dostal Paul Clement, asistent trénera Carla Ancelottiho, povolenie od klubu rokovať o zmluve so Svansea City, nabrali udalosti rýchly spád. V utorok už Paul necestoval s mužstvom na sústredenie do katarskej Dohy, ale podpísal s mužstvom z Premier League zmluvu ako hlavný tréner až do konca sezóny 2018/2019.

 

Paul Clement: „Ďakujem všetkým v Bayerne za fantastický zážitok, ktorý som tu zažil v posledných šiestich mesiacoch. Bayern má skvelých hráčov, skvelý tím a fantastických fanúšikov. Moje zvláštne poďakovanie patrí Carlovi Ancelottimu, ktorého asistentom bol som v posledných siedmich rokoch. Bolo mi potešením pracovať po jeho boku. Rád by som poďakoval aj Karl-Heinz Rummeniggemu, ktorý mi dal príležitosť prísť k Bayernu a teraz mi dal možnosť nasledovať moju túžbu stať sa trénerom. Na záver prajem všetkým v Bayerne šťastie pre druhú polovicu sezóny. Teraz som fanúšikom Bayernu Mníchov!“

 

Karl-Heinz Rummenigge: „Zažil som Paula ako profesionálneho a lojálneho trénera. Chceli sme mu dať šancu stať sa trénerom v Premier League a tak sme mu nebránili v odchode. Prajeme mu všetko najlepšie do jeho budúcnosti.“

 

Nástupcom Paula Clementa sa po dohode trénera Carla Ancelottiho a predstavenstva Bayernu Mníchov stal Hermann Gerland. Ten sa tak z pozície druhého asistenta stane asistentom číslo jedna. Hermann Gerland trénoval v rokoch 2001-2009 rezervný tím FC Bayern a od apríla 2009 je ako asistent pri A-tíme, kde už pomáhal aj predchodcom trénera Ancelottiho Louisovi van Gaalovi, Juppovi Heynckesovi a Pepovi Guardiolovi.

 

fcbayern.sk ďakuje Paulovi Clementovi za jeho služby pre FC Bayern a v novom pôsobisku mu praje veľa šťastia, zdravia a osobných aj pracovných úspechov.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.