Novinka

Corentin Tolisso je majstrom sveta

16/07/2018

 

Po víťazstve 4 : 2 (2 : 1) nad Chorvátskom získala reprezentácia Francúzska po druhý krát v histórii titul majstra sveta. Súčasťou reprezentácie na MS v Rusku bol aj hráč nášho mužstva Corentin Tolisso. 23-ročný hráč nastúpil na ihrisko v 73. minúte, keď nahradil Blaise Matuidiho. Francúzi sa ujali vedenia v 18.minúte po vlastnom góle Maria Mandžukiča. V 28.minúte vyrovnal Ivan Perišič, ale Antoine Griezmann z penalty v 38.minúte poslal francúzov do prestávky do vedenia. Po prestávke navýšili skóre na 4 : 1 Paul Pogba (59.minúta) a Kylian Mbappe (65.minúta). Mario Mandžukič (69.minúta) už len kozmeticky upravil konečný výsledok na 4 : 2.

 

Corentin Tolisso zasiahol do hry v piatich zo siedmich zápasov francúzskeho tímu na majstrovstvách sveta v Rusku. Celkovo dosiahol na turnaji 194 minút.

 

Karl-Heinz Rummenigge: „Chcem veľmi, veľmi úprimne pogratulovať v mene celého Bayernu Mníchov nášmu hráčovi Corentinovi Tolissovi, že vyhral Majstrovstvá sveta 2018. My všetci sme veľmi radi. Francúzi boli podľa môjho názoru najlepší tím na Majstrovstvách sveta v Rusku a Corentin Tolisso k tomu významne prispel počas celého turnaja. Bayern je hrdý na to, že má Corentina Tolissa vo svojich radoch. Po návrate z jeho zaslúženej dovolenky pripravíme v Mníchove na jeho počesť recepciu.“

 

fcbayern.sk gratuluje Corentinovi Tolissovi z titulu majstra sveta. Gratulujeme Coco!

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.