Novinka

Dovoľte mi, Ancelotti – Časť druhá: Človek

13/07/2016

 

V žiadnom inom meste v Nemecku nežije toľko Talianov (okolo 28.000) ako v Mníchove. Táto „Azzurri“ (modrá) obec dostane v pondelok nový prírastok: do služby na poste šéftrénera v FC Bayern totiž nastupuje Carlo Ancelotti. Portál fcbayern.de predstavuje tohto 57- ročného Taliana v dvoch dieloch.

 

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

 

Časť 2. – Človek

 

Pôvod:

Carlo Ancelotti vyrástol na farme. Narodil sa 10. júla 1959 v Reggiolo, v malom meste regiónu Emilia-Romagna, ako syn producentov mlieka a syrov. Detstvo a mladosť strávené na vidieku, ho vyformovali. „Zdá sa to veľmi čudné keď poviem, že poľnohospodárstvo a futbal majú veľa spoločného“, povedal „človek potrebuje pokoj, trpezlivosť a plánovanie.“

 

Gurmán:

Parmezán, parmská šunka, mortadela, balsamikový ocot… Ancelottiho (najobľúbenejšie jedlo: tortellini) pochádzajú z labužníckej oblasti – aj toto ho poznačilo. Je gurmánom a veľmi rád aj varí.

 

Vedľajšie úlohy:

Futbal je Ancelottiho život, ale popritom sa 57-ročný tréner vie nadchnúť aj pre filmy. Raz povedal, že Krstný otec a filmový epos Lovec jeleňov, s Robertom de Nirom, naňho mimoriadne zapôsobili. Okrem toho mal Ancelotti už dva razy možnosť sám účinkovať vo filme. V roku 1983 si zahral futbalistu v malej úlohe po boku Terence Hilla vo filme Don Camillo. Koncom júla tohto roka sa Ancelotti vracia na plátna kín vo vedľajšej role lekára v sci-fi filme Star Trek : Do neznáma.

 

Súkromný život:

Od júla 2014 je druhýkrát ženatý, druhou manželkou je Mariann, Kanaďanka so španielskymi rodičmi. Rok pauzy strávil práve u nej vo Vancouveri.

 

S prvou manželkou Lisou má dve deti: David hral za juniorov v AC Miláno, avšak pre zdravotné problémy musel odložiť svoje profesionálne plány ad acta. Má diplom zo športovej vedy a v Reale Madrid patril do trénerskému tímu svojho otca. Do Mníchova ho nasledoval ako asistent. Ancelottiho dcéra Katja je vydatá za nutričného a stravovacieho poradcu Mina Fulca, ktorý bude tiež pôsobiť pri manšafte v FC Bayernu.

 

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.