Novinka

FC Bayern München finančne zdravý a športovo úspešný

15/11/2019

 

Pre skupinu FC Bayern München (konsolidovaný so všetkými dcérskymi spoločnosťami) a FC Bayern München AG bol posledný finančný rok 2018/2019 najlepší v histórii klubu. FC Bayern München e.V. sa tiež mohol obzrieť za veľmi úspešným finančným rokom. Pretože okrem mnohých atletických titulov a úspechov pre oddelenia mohol klub opäť vykázať značné finančné údaje za obdobie od 1. júla 2018 do 30. júna 2019. Potlesk prítomných členov na výročnom valnom zhromaždení, ktoré sa konalo v piatok večer v Olympiahalle, bol nadšený.

 

Prof. Dr. Dieter Mayer, prvý viceprezident FC Bayern München eV, vykázal prebytok spoločnosti FC Bayern München e.V. vo výške takmer desiatich miliónov eur (9 786 222 eur). Vlastné imanie sa zvýšilo na 124 968 000 EUR (predchádzajúci rok: 115 181 557 EUR), zatiaľ čo pomer vlastného imania predstavuje úctyhodných 83 percent. „To je pekný výsledok,“ povedal Mayer. Počet členov sa tiež rozrástol. Teraz 293 000 členov (predchádzajúci rok 291 000) potvrdilo FC Bayern jeho štatút najväčšieho športového klubu na svete.

 

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch boli hlavnými zdrojmi príjmov asociácie členské poplatky (12 229 029 miliónov EUR) a rozdeľovanie dividend vo výške 9 miliónov EUR spoločnosťou FC Bayern München AG. Ďalším zdrojom príjmu boli príjmy z prenájmu častí kampusu FC Bayern, ktoré používa AG (napr. Clubheim, Spielstätte, Akademie). Tu sa dosiahol príjem takmer 2,65 milióna eur.

 

Splácanie pôžičky na výstavbu kampusu vo výške 40 miliónov eur pokračuje podľa plánu. Očakáva sa, že vďaka rôznym špeciálnym splátkam bude na konci budúceho roka úplne splatené centrum mladých talentov. Vzhľadom na likvidné prostriedky a „mimoriadne pozitívny vývoj v oblasti členov“ chcel Mayer dať členom „optimistický výhľad“. Myslím si, že nášmu klubu sa v nadchádzajúcich rokoch bude dariť veľmi dobre.“

 

Vývoj basketbalistov označil Mayera za „obzvlášť pozoruhodný“. Po prvý krát obhájili nemecký titul, v Euroligy iba nevyšiel skok do play-off najlepších 8 tímov. Druhý podpredseda Walter Mennekes vo svojej správe povedal, že je „veľmi hrdý“ na úspech basketbalových juniorov. U19 prvýkrát vyhral nemecké majstrovstvá, U16 dokonca oslávil double. Druhý tím dosiahol play-off v 2. Bundeslige.

 

Mennekes bol tiež potešený amatérskymi divíziami FC Bayern, v ktorých je viac ako 1 800 aktívnych športovcov. Päť z 28 možných titulov vyhralo päť aktívnych futbalových tímov vyšších ročníkov vo svojich príslušných vekových skupinách. Po roku 2017 bola U50 opäť nemeckým majstrom, U60 vyhrala neoficiálne nemecké majstrovstvá a U35 tím žien FC Bayern dokázal obhájiť titul nemeckého majstra.

 

Šachová sekcia tiež oslavovala veľké úspechy, keď sa znovu objavil prvý tím v prvej Bundeslige. Rovnako hráči stolného tenisu, kde sa prvý mužský tím úspešne vrátil do 3. Bundesligy. Oddelenie stolného tenisu pritiahlo tiež medzinárodnú pozornosť: Daniel Rinderer získal bronz v súťaži Young Team na Majstrovstvách Európy mladých v Ostrave (Česká republika) a Tom Schweiger získal dve bronzové medaily v súťaži študentských tímov. Na európskych majstrovstvách v Budapešti získala Karin Rauscher striebornú medailu vo štvorhre.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.